Катарина Менц е пета

Състезателят по джудо на TSG Backnang има лош късмет на Големия шлем в Дюселдорф

световната ранглиста

Катарина Менц (вляво) свърши добра работа в Дюселдорф. Снимка: А. Бехер

(хес). На Големия шлем състезателката по джудо Катарина Менц имаше малко късмет вчера. Лекият от TSG Backnang зае пето място в Дюселдорфския ISS Dome. "Малко съм разочарован", каза швабката. Нейната съотборничка Хелена Грау също се състезаваше в категория до 48 килограма, но рано трябваше да приеме края.

За Катарина Менц, от друга страна, състезанието започна много добре, като на тепиха бяха 272 жени и 404 мъже от 117 държави. Първоначално имаше сбогом в пул D. Тогава бекнеджърката, която е на 15-то място в световната ранглиста в своята тежест, се срещна с Лейла Алиева от Азербайджан. След редовното време за борба от четири минути беше равен. Менц надделя в продълженията. „Тогава хвърлих противника си“, каза щастливо спортистът от TSG, след като победи 33-то място в световната ранглиста. Срещу Хоанг Ти Тин от Виетнам, който е 84-и в световната ранглиста, нещата вървяха много добре за германците. Менц обаче се нуждаеше и от удължаването, за да има втори успех под неговия пояс. „Победих с един хват“, обобщи 29-годишният мъж. В последния двубой в групата обаче се получи по-бързо. След 1:43 минути успехът срещу Чакир Азиза от Мароко, който е на 38-о място в света, беше сигурен. "Беше неприятен противник", докладва Менц. С трите си победи тя си осигури първо място в басейна.

В нокаут кръга той продължи за бекнеджъра срещу французина Ширин Букли. Със световния номер 32. задникът имаше своите проблеми. „Бих се, но не беше достатъчно“, заяви Менц. Тя получи късата сламка в продължения. Така спортистът от TSG се озова на трето място в срещата. Срещу рускинята Сабина Гилязова, която е на 18-то място в световната ранглиста, отне малко под седем минути, докато победителят беше определен. Менц загуби и трябваше да се задоволи с петото място. "Късметът не беше на моя страна", обясни задникът. Треньорът й Йенс Холдерле беше доволен: „Катарина се бори със силен турнир, дори да беше едва пети. Можеше да спечели и последните си две битки. "

Колегата от клуба Хелена Грау натрупа допълнителен опит на международната сцена в Дюселдорф вчера. Действащият немски шампион също се състезаваше в лека категория и след разходка се срещна с италианката Франческа Джорда, която е 41-ва в световната ранглиста. Грей се държеше добре през цялото време на битката, но в крайна сметка загуби. Турнирът в Дюселдорф приключи за спортиста на TSG след първата битка.