Макаров и Хертел печелят турнира за купа по химия

Германските боксьори аматьори откриха горещата фаза в олимпийската квалификация с две победи в турнира на купата по химия в Хале (Заале).

печелят

Денис Макаров от Velbert и берлинският Stefan Härtel предоставиха акцентите от немска гледна точка пред около 500 зрители в хотел Maritim.

Бившият европейски шампион Макаров победи азиатския победител Орзубек Шаймов от Убекистан. Тъй като точковата машина се провали по време на битката, ръчно определената присъда беше само 4: 1. "Купата по химия беше просто междинна спирка за мен. Искам да се класирам за Олимпийските игри в Турция и да го направя там. Победата в Хале е добра визитна картичка", каза Макаров.

24-годишният Хертел даде тон в средната категория и спечели срещу третото място на бразилското Световно първенство Ескива Флорентино с 15: 9. За разлика от тях, Хамза Туба от Нойс и Арайк Марутян от Шверин пропуснаха победата в турнира. Марутян бе победен от трикратния световен шампион Серик Сапиев от Казахстан с 15:19 в полусредна категория. Туба загуби в лека муха срещу руския вицеевропейски шампион Белик Галанов с 11:12.

До момента трима германски спортисти са се класирали за олимпийски старт: Ерик Пфайфер (Lohne/супер тежка категория), Enrico Kölling (Берлин/полутежка категория) и Härtel. Следват още. DBV скоро ще определи на кого ще бъде разрешено да стартира в Трабзон, Турция, заради турнирните изпълнения на последното олимпийско елиминиране през април. "Да доведа още трима мъже в Лондон, това е моето желание", каза Юрген Кяс, президент на Немската боксова асоциация (DBV).

Президентът похвали купата по химия като "Мини Световна купа и най-добрият турнир в света. Среща от световна класа в предварителния кръг", каза Киас. 118 боксьори от 22 държави се състезаваха в 39-то издание, включително световни и олимпийски шампиони. Бившият трети европейски шампионат Юйген Бурхард (Оснабрюк) и Стефан Кьобер от Франкфурт (Одер), които бяха елиминирани по-рано, бяха разочаровани.