Мъже младежи B, Първенство на Оберлига WHV

SG TV Ян Хисфелд/OTHC 1 DSD Дюселдорф 2-ри 9: 6 (1: 1)
SG TV Ян Хисфелд/OTHC 1 SG KHTC/CR 1 5: 3 (1: 1)

Отчет за мача:

Дъждовната битка за финала

Финалният кръг на WHV Oberliga на MJB се проведе в облачната неделя.

Играта завърши 1: 1 и решението трябваше да бъде взето в дузпите.

Мориц, Мац, Том, Якоб и Кани се състезаваха за HIOBS. След първите 5 дузпи, Moritz и Tom и 2 играчи от DSD 2. Макс успя да парира 3 удара. Сега беше 3: 3. Това означаваше, че ще има още 5 стрелци. Доказаният квинтет от страна на HIOBS отново се сблъска с тази задача. Мориц започна и вкара. Хитът обаче бе отменен, защото времето не изтичаше. Повторение. Вторият изстрел беше париран незаконно от вратаря на DSD2 с кръглата страна ... 7 метра ... Това беше преобразувано според правилата. Том, Якоб и Кани също се трансформираха за HIOBS. Тъй като обаче четири изстрела от страна на Дюселдорф можеха да бъдат преобразувани, това беше равенство след втория кръг от дузпи. 7: 7! Към този момент тази игра не може да бъде надвишена по отношение на напрежението. Третият рунд на дузпите започна с доказаните ни стрелци. След като Мац и Том успяха да нанесат своите удари във вратата и Макс осуети всички удари на Дюселдорф, Якоб донесе решението с дузпата си и отбеляза много известния победител за нашите HIOBS.

Наградата сега беше FINALE!

Съперникът се разигра между SG CR/KHTC и Bonn THV. Резултат: 3: 2!

Финалният трилър на Хисфелд!

Атмосферата сред зрителите на добре запълненото хокейно игрище беше отлична. HIOBS започнаха светкавично и Том успя да следи нещата през 2-та минута с мушка пред противниковата врата и превърна в 1: 0! Може да се каже, че и двата отбора са нервни. Готиният Макс парира много силно в 10-ата минута и задържа преднината. Темпото стана по-трудно. По-специално от SG CR/KHTC. Те също се опитваха отново и отново да постигнат щастлив удар с дълги топки напред. Това начинание обаче беше неуспешно. Малко преди полувремето играч от SG CR/KHTC получи зелена карта. Това донесе малко повече спокойствие в играта. Лорин все още имаше шанса да подобри резултата, но за съжаление пропускът беше малко дълъг. Така се стигна до 1-0 в почивката. SG CR/KHTC започна второто полувреме с малко по-голям натиск и се бори за две наказателни корнери, от които 2-ри намери път във вратата. 1: 1! Бавно HIOBS се събуди отново и спечели повече игра. Джейми зареждаше веднъж отвътре навън и в кръга и за съжаление не успя да вкара топката в него. Малко преди края HIOBS наложи наказателен ъгъл. Яростният удар на Малте за съжаление просто пропусна целта.

Така беше казано и в тази игра: Победителят ще бъде определен от дузпи! Изпитаните стрелци от полуфиналите също се сблъскаха с това предизвикателство и с Макс в целта всички имаха добро усещане. Единството на отбора беше демонстрирано от всички играчи и треньори, прегърнати и приветстващи със стрелците.

HIOBS започват:

SG CR/KHTC ... отговаря! 2: 2

SG CR/KHTC ... Макс. Задържания. още 3: 2

SG CR/KHTC ... резултат 4: 3

SG CR/KHTC ... Макс парира незаконно ... 7 метра ... Макс парира сензационно !

Ликуването няма граници. Играчите празнуват себе си и особено своя вратар. Беше нервен и вълнуващ финал на високо ниво и за двата отбора.

Поздравления за HIOBS за шампионата на WHV лигата на MJB!

Продължава на 12/13 октомври. във финалния кръг на Купата на Германия за младежи с представители на Бавария, Баден-Вюртемберг, Хесен и WHV. Този последен кръг ще се проведе в Хисфелд. Момчетата спечелиха много зрители. Така че ... Запазете датата!

Състав: Max C. (TW), Max B., Jonathan, Linus, Jan M., Jan H., Matz, Henning, Malte, Moritz, Jamie, Can-Luca, Jakob, Laurin, Tom B., Noah Be.
Треньор: Дейвид Сауди, Томас Брунс, Бенедикт Янсен, Пол Щал
Ръководител: Таня Щайдл