Победа на Германия в областта на риска от корона

Победата с 2: 1 в Лигата на нациите в Украйна даде на германския национален отбор отдавна пропуснат опит. Заслуженият успех в умерена игра след голове на Гинтер (20-та минута) и Горецка (48-ма), както и на Малиновски (76-та, дузпа) беше първата победа на Германия тази година след три предишни равенства. 2: 1 беше и първата победа на Германия в Лигата на нациите от две години насам.

нациите

Показване на цялото съдържание в оригиналната публикация

В предишните шест мача селекцията на националния селекционер Löw не бе в състояние да спечели от септември 2018 г. В настоящия сезон на Лигата на нациите, първата победа изведе отбора на второ място в таблицата с пет точки от три мача. Във вторник (20.45 ч. Във F.AZZ-Liveticker за Лигата на нациите и ARD) германците в Кьолн срещу Швейцария ще имат следващата възможност да подобрят още повече своя рекорд. Долната част на таблицата, Швейцария, загуби с 1: 0 от лидерите Испания в събота.

Германският отбор се представи в Киев като по-опитния и по-успешен отбор, който този път поне не можеше да бъде напълно лишен от преднината си. След гол 1: 2 германците успяха да защитят аванса си с известна сигурност. Но това чувство за постижение в Киев срещу украински отбор, който трябваше да се справи без дузина играчи поради коронални инфекции и контузии, включително многобройни редовни играчи, беше свързано и с факта, че младата и новосформираната селекция на треньора Шевченко, особено в първия Не можах да използвам многобройни немски грешки в играта за изграждане на полувремето. Германците бяха далеч от силния и убедителен цялостен външен вид. А Украйна не можеше да бъде първокласен критерий тази вечер.

Нещо съвсем различно в тази състезателна игра по време на Корона в Киев беше нещо съвсем различно: че в гореща точка беше възможно 17 500 зрители да дойдат и да им бъде позволено да дойдат на футболен стадион. След победата си германският отбор напусна украинската рискова зона възможно най-бързо, спаси още една нощ в Киев, която всъщност беше предвидена, и отлетя право в германската рискова зона в Кьолн, където срещу Швейцария ще бъдат допуснати само 300 зрители.

В чисто спортен план нещо беше заложено за четирикратния световен шампион след неотдавна разочароващи изяви: доверие в националния отбор и тяхното атлетично управление. „Вече не можете да се идентифицирате напълно с националния отбор. Това е жалко ", каза бившият капитан Швайнщайгер като експерт по ARD преди мача и по този начин обобщи широко разпространеното чувство сред германските футболни фенове. В началото обаче това напрежение не можеше да се види в готовността и концентрацията на германските играчи. До преднината на Гинтер след двадесет минути, Украйна направи по-силно и решително впечатление. Но й липсва качеството да превърне предимствата от играта в голове.

Германците взеха първия си реален шанс, след като Гнабри нямаше успех с удар директно към вратаря Бушчан (5-ти). След ъглов удар топката попадна донякъде щастливо при Рюдигер, който се спусна с бързина и решителност и рязко изведе топката в наказателното поле. Гнабри пропусна топката, което даде на Гинтер, който стоеше зад него, на няколко метра пред вратата, за да направи 1: 0. Само минута след началния си гол, Гинтер имаше късмета да каже, че не дължи изравняването. По-добър нападател от Яремчук би използвал лошото си подаване на косата малко преди наказателното поле, за да отбележи гол.

Преди почивката Киммич привлече вниманието от немска гледна точка с далечен удар (31-ва), а Гнабри с гмуркащ удар с глава (35-та) в офанзива, но вратарят винаги беше там. Но от време на време играта и строителните грешки се прокрадваха в германската игра, така че не можеше да става дума за непрекъснато доминиране, а по отношение на шансовете за гол, за заслужена преднина.

Германците почти получиха второто попадение като подарък. Номиналният резервен вратар Бушчан не можа да се добере до топката след безобидно центриране от Халстенберг и я пренесе към главата на Горецка, който без проблеми направи 2-0 (48-та). Украинският отбор изглеждаше несигурен - и не би могъл да се оплаче, ако трябваше да приеме следващия неуспех. Но Джулиан Дракслер пропусна страхотния шанс за третия гол след хубава комбинация (51).

В защита, германците първоначално не бяха в опасност през второто полувреме. Те контролираха играта, но без решително да търсят сами решението. От нищото те трябваше да се страхуват отново в тази игра. След първата бърза контраатака след смяната, Сюле предизвика дузпа, която Малиновски използва, за да направи 2-1 (76-та). Екипът на DFB спести допълнителни сериозни слабости и големи дискусии през последния четвърт час.

"Доволен съм, че спечелихме мача", каза националният треньор Löw на ARD. „Можехме да поведем с 3: 0 или 4: 0 дори преди да отстъпим. Наказанието беше ненужно. Едва ли дадохме шанс на украинците да отбележат от играта. В някои фази давахме топките твърде лесно. Но като цяло бяхме много стабилни в защита. “Голмайсторът Гинтер също беше разумно доволен. „Щастливи сме, че спечелихме, това беше важно. Само победите ще помогнат по по-нататъшния ни път, но също така знаем, че не сме играли звездите от небето. Имахме много прости загуби с топки през първото полувреме ”, каза мъжът от Гладбах.