Отава - Торонто 3-2 SO (0-1/0-0/2-1/0-0/1-0)
Лос Анджелис - Далас 4-5 (4-0/0-3/0-2)
Колорадо - Едмънтън 3-4 (2-2/0-1/1-1)
Финикс - Ванкувър 2-3 (0-0/0-2/2-1)

втората почивка

Том Фицджералд направи своя Бостън Бруинс на новия сезон срещу Монреал Канадиънс мечешки сервис, в който трябваше да седи в наказателното поле два пъти поред, когато резултатът беше 1-1 точно преди края на редовното време. В получената надминала игра Майкъл Райдър (60.pp) вкара победителя с 2: 1 за френските канадци единадесет секунди преди да прозвучи последната сирена.
За две трети от времето домакините бяха отборът с по-големи дялове от играта, въпреки че Ян Булис (11-ти) първоначално беше гарантирал, че гостите се радват на чувство за постижение. Патрис Береджън (18.) вкара заслуженото изравняване в първата част на играта.
В средната третина канадците едва ли са правили облекчителни атаки, но благодарение на най-забележителния си играч, вратарят Хосе Теодор, те поддържаха кутията си чиста.

Благодарение на тяхната последователна интерпретация на правилата, двамата главни съдии Том Ковал и Кевин Полок осигуриха забавна игра с голове в HSBC Arena в Бъфало, когато гостуваха на Ню Йорк Айлъндърс. Общо 17 превъзхождани ситуации се представиха пред противниците. Първият от тях е използван от J.P. Дюмон (4-ти pp) да поведе домакините. Гостите от Лонг Айлънд успяха да изравнят това с Крис Камполи (7-мо), както и 2-1 (26-то) на Даниел Бриер във втората част на играта от Алексей Яшин (34-и).
Брайън Кембъл (36-и) и Максим Афиногенов (43./60.en,pp) осигуриха крайната преднина от 2 гола в полза на домакините. Последният се дължи не само на втория си гол същата вечер, след като вратарят на Исландер Рик ДиПьетро остави кутията си в полза на друг играч на полето, заедно с Даниел Бриер (51), изключителният играч на вечерта.
Надявайки се, че ще успеят да откраднат поне една точка, островитяните взеха последната третина след свързващите голове на Алексей Житник (50-и) и Джейсън Блейк (54-и пп).

Над 16 000 зрители в MCI Center във Вашингтон искаха да видят сблъсъка на техните столици с Columbus Blue Jackets и феновете успяха да отпразнуват успеха с 3: 2 пред гостите благодарение на хитростта на отбора си.
"Сините якета" доминираха в играта за дълги участъци и поставиха на изпитание Олаф Келциг с 37 удара към вратата, 17 от които само в последната трета. Но само Дан Фриче (27./31.) Успя да преодолее германския вратар в услугата на столиците в средната третина.
В крайна сметка домакините бяха много по-ефективни: Новакът им Александър Овечкин (28./32.pp) влезе в разговора с дубъл в първата си игра в НХЛ и Дайниус Зубрус (37.pp) успя да преподава преди втората почивка подновено мнозинство от Капиталите тяхната победна цел.

Вратарят на Флорида Пантерс Роберто Луонго отпразнува първото изключване от сезона на НХЛ 2005/06 в домакинския мач срещу Атланта Трашърс. С 34 спасителни действия той осигури на отбора си успех с 2: 0 над Атланта Трашърс и неговото 24-то спиране на НХЛ.
За две трети от времето съперниците предлагаха на 19 250 зрители в добре посещавания Sunrise BankAtlantic Center доста игрива постна храна. Преди всичко превъзхожданите формации не можеха да убедят и двете страни. Това, че все още имаше причина да се развесели от страна на домакините, беше благодарение на Нейтън Хортън (42-ра) веднага след втората почивка и Любос Крайчек (57-и пп), който не даде шанс на вратаря на Трашър Майк Дънам с прекрасния си удар с китка.
Трашерите пропуснаха играча си Иля Ковалчук, който вероятно е в Русия, по цялата линия.

Очите на света на хокея на лед бяха насочени предимно към пиксбъргския номер 1 за избор на драфт Сидни Кросби тази вечер. Но не бива да очаквате чудеса от 18-годишния талантлив нападател.
В крайна сметка Кросби успя да запази асистенция за утешителния гол на Пингвините от Марк Речи (46.pp). Към този момент, четвърт час преди края на играта, играта вече беше решена в полза на домакина на Ню Джърси Девилс. Сергей Брилин (17-и), Зак Паризе (20-ти п.п.) в силовата игра и Брайън Гионта (37-и/44-и п.п.) с един-два удара дадоха на дяволите, които бяха ясни, преднина от 4 гола в непродадената Continental Airlines Arena.
В играта, която се игра много агресивно от двата отбора, Сергей Брилин (54-и) завърши с целта да направи 5-1.

Краткосрочното споразумение с Павел Дацюк (2-ри) се изплати за Ред Уингс само след 95 секунди. Руснакът вкара първия гол за сезона на домакините и малко след това подготви чувство за постижение заедно с Брендън Шанахан Матиу Шнайдерс (8-ми).
Вече беше очевидно, че блусът не може да направи малко тази вечер. Те бяха по-ниски във всяко отношение и в най-добрия случай блеснаха във втората трета с множество дузпи. Единственият истински акцент за гостите в първата секция беше Ерик Брюър (12-и) с междинен резултат 1-2.
Визуалното превъзходство на Детройт беше най-добре превърнато в хитове през вторите 20 минути. Три пъти удари мрежата на гостите, при което техният вратар на късмета Патрик Лалиме трябваше да замени работата си с Райнхард Дивис след Брет Лебдас (33.) с 4-1. Микаел Самуелсон (23-ти) преди това направи 3-1. Малко след това Робърт Ланг (37.pp) направи убедителния триумф с 5-1 перфектен рано.

Първото изпълнение на дузпи в историята на НХЛ бе спечелено от Отава Сенаторс във вътрешноканадски дуел с Топълто Мейпъл Лийфс. Докато завърналите се в НХЛ и ветеранът Доминик Хашек успя да парира и двете дузпи на домакините във вратата на сенаторите, капитанът на отбора на Отава Даниел Алфредсон и Дани Хийтли безопасно обърнаха своите опити срещу Ед Белфур. Кленовите листа на Торонто трябваше да се задоволят с почетна точка.
Отначало всичко мина по план за домакините. След почти три минути игра Брайън Маккейб (3-ти пп) използва първата игра за превъзходство на Leafs, за да ги поведе с 1: 0 с шамар. Домакините не можаха да добавят повече. Въпреки многобройните други игра на мощност, двата отбора до голяма степен се неутрализираха до втората почивка.
Повече живот дойде в играта през третата част на играта благодарение на двукратния голмайстор Даниел Алфредсон (55-ти/59-и). 62 секунди преди предполагаемия край на играта, той спаси отбора си в продължението. Междувременно новият подпис на Торонто Ерик Линдрос (59) отново се беше погрижил за Лийфс в бурните последни пет минути.

San Jose Sharks и Nashville Predators се бориха с изключително честна размяна на удари със съспенс до последната секунда, базирана на новото тълкуване на правилата, при което всяка кука и всяка пречка се наказват безмилостно.
В крайна сметка домакините Хищници имаха късмет на своя страна с тясна победа с 3-2. Пол Кария (42-ра) и Скот Хартнел (56-та) доведоха Хищниците до победата през третия период с двете си попадения. Разбираемо е, че калифорнийците бяха много разочаровани. Те бяха единственият отбор на НХЛ, който оцеля подготвителните мачове без загуба.
Акулите бяха хванати да замръзнат от Скот Уокър (9-и), който беше използвал първия по-голям шанс за домакините да поведе с 1: 0. С продължаването на играта гостите намериха пътя си в играта и още преди първата почивка дори успяха да изравнят, когато бяха превъзходени от Патрик Марло (20.sh). В средната част Сан Хосе имаше много по-голям дял от играта и не отиде незаслужено с 2-1 отпред. Ударът на Нилс Екманс (28-и) се оказа твърде малко.

Отварянето на сезона в Чикаго беше много физическо. Реферите трябваше да налагат многобройни наказания, така че на леда обикновено имаше по-малко от десет играчи на полето. И двата отбора изиграха по девет силови мача, при което гостите бяха успешни два пъти благодарение на новодошлите си Teemu Selanne (12-ти pp) и Scott Niedermayer (40th pp) и домакините чрез новобранеца Rene Bourque (37th pp) бяха успешни веднъж.
Но „Блекхоукс“ поведе, след като Марк Бел (9-и) използва добрата подготвителна работа на Мартин Лапойнт и Брент Сибрук. Ударът на Селан и двоен удар от Джофри Лупул (18.sh/23.) Обърнаха вълната, от която Чикаго не трябва да се възстановява.
Въпреки че стреляха от всички позиции и поставиха вратаря Жан-Себастиен Гигере под голям натиск, получените две успешни истории от Къртис Браун (29-и) и Бурк не бяха достатъчни. Могъщите патици отговаряха на всеки удар с още един гол за себе си - Роб Нидермайер (42.sh) беше последният успешен стрелец - и в крайна сметка калифорнийците взеха надмощие.

Треньорът на Далас Дейв Типет очевидно намери точните думи за отбора си в първата трета почивка. След отчаяно представяне през първите 20 минути от играта, тексасците скъсаха колана и обърнаха игра, за която вече се смяташе, че е загубена.
„Лос Анджелис Кингс“ стартира мечтано и 18 500 зрители в American Airlines Center в Далас не можаха да повярват на очите си. След по-малко от пет минути игра отборът им вече бе 0-3 след допуснати голове на Джереми Роеник (2-ра/5-та точка) и Шон Ейвъри (2-ра) и стана още по-лошо: Дъстин Браун (20-ти) ги изпрати Звезди с 0-4 дефицит в почивката. Но това беше за славата на калифорнийците.
Звездите излязоха от кабината като преобразени. Те отидоха на работа с ангажимент и не дадоха на кралете ни най-малък шанс през останалите 40 минути игра. Гостите обикновено можеха да си помогнат само с несправедливи средства. Джейсън Арнот (24-и п.п.) и Сергей Зубов (25-и/27-и п.п.) съкратиха дефицита до 3-4 в средната секция, а Бил Герен (51-ва) и Филип Баучер (56-та) постигнаха победа в последната трета подписан и подпечатан.

Уейн Грецки дебютира като отговорник зад бандата тази сутрин в разпродадената GM Place във Ванкувър и това, което видя за отбора си, не го накара да блесне. В крайна сметка неговите Phoenix Coyotes напуснаха леда с 2-3 загуби, базирани на представянето.
В първата част на играта това бяха главно двамата вратари, опитният вратар на Финикс Къртис Джоузеф и Дан Клотие от страната на Канукс, които се увериха, че въпреки многобройните шансове за гол, няма какво да се брои. Но през второто полувреме домакините започнаха много силно и също поведоха заслужено преднина с голове на двамата си шведи Матиас Охлунд (23-ти) и капитанът на отбора Маркус Наслунд (28-и) 2-0. От този момент нататък Канукс контролираше действието на леда и дори след двете свързващи гола на Кийт Балард (52-ро) и Олег Саприкин (60-то), междувременно Маркус Наслунд (52-и) беше вторият му гол за вечерта до 3-1 в полза на Домакините успяха, въпреки тесния краен резултат, човек никога не е имал впечатлението, че победата им все още може да бъде застрашена от „пустинните лисици“.