Stdbler празнува щастлив край с бронз

Борба 24 часа след ранния банкрут на Световната купа, топ борецът празнува своя благороден метал и олимпийски билет. Едуард Поп може да резервира и за Токио 2020.

Олимпийските игри

Едуард Поп беше доволен от билета си за олимпийски игри. Сега той посяга към бронза.

Бронзовият медал беше почти златен за Франк Щдблер, а Денис Кудла също отпразнува горещо своя благороден метал. С физическо и психическо проявление на сила, изключителният борец Щдблер, който се бори за Червените дяволи Хайлброн, се изкачи на подиума на последното си световно първенство и постигна голямата си цел, като се класира за Олимпиадата.

"Беше толкова невероятно трудно", каза ветеранът, който празнува щастлив край 24 часа след депресиращ нокаут на осминафиналите. 30-годишният младеж спечели битката за третото място срещу египтянина Мохамед Елсайед в Нур-Султан, Казахстан. Малко след това Кудла също продължи с бронз над Микалай Стадуб от Беларус.

С два медала, Германската асоциация по борба вече може да направи удовлетворително междинно заключение на върха на сезона след втория ден на финала - особено след като, заедно със Щдблер и Кудла, тежката категория Едуард Поп беше третият гръцко-римски борец, който се класира за Олимпийските игри.

Екстремна диета с лишаване от храна и вода

Stdbler имаше най-трудната задача да се справи. 30-годишният топ спортист от Мусберг в Баден-Вюртемберг не може да бъде спрян нито от противниците в кръга на надеждата, нито от последиците от незаменима екстремна диета. Тъй като 72-килограмовата му категория по тегло беше отстранена от олимпийската програма, той трябваше да свали 67 килограма за шанса на последните си летни игри. И това беше възможно само в крайна сметка чрез почти пълно отнемане на храна и вода.

В осминафиналите срещу световния шампион Исмаел Бореро Молина от Куба той нямаше шанс в неделя. "Това беше един от най-трудните моменти в кариерата ми", докладва Stdbler за часовете, които последваха. Тъй като теглото му се проверяваше всеки ден от състезанието, той почти не можеше да яде или пие нещо между неделя и понеделник. "Тялото ми беше в кофата. Вечерта просто исках да спя, бях като мъртъв. Но бях с 800 грама над ограничението. Така че трябваше да се движа един час, на велоергометъра, на бягащата пътека, в сауната."

0: 5 дефицит в борбата за медала

Навън с радостта: Франк Щдблер изживя щастлив край на световното първенство, като спечели бронзовия медал.

Изпитанието даде резултат: след две победи в кръга на надеждата, той със сигурност щеше да получи своя олимпийски билет. В бронзовата битка срещу Елсайд стана вълнуващо, когато Щдблер изоставаше с 0: 5, но въпреки това получи своя пети медал от световно първенство благодарение на известната наваксване до 6: 5. "Вчера загубих битката, но знаех, че войната още не е приключила", каза той с мъка. "Помислих си: Ако вляза, тогава с развяващи се флагове."

Кудла беше по-малко зрелищен от Стблер - но беше също толкова успешен. Един ден след полуфиналното поражение от световния шампион Дшан Беленджук от Украйна, 24-годишният победи Стадуб в битката за бронз и след като спечели бронза през 2016 г. на Олимпийските игри и среброто на Световната купа през 2017 г., спечели третия си медал от световна класа. Той също изоставаше на финала, но спечели с 2-1. "Неговата сила е неговата издръжливост в подобни твърди битки", похвали националния селекционер Майкъл Карл.

Поп е на път да постигне най-големия си спортен успех

Едуард Поп също успя да си купи олимпийския билет за Токио в понеделник, докато се бореше за полуфиналите. Едва когато турският олимпийски шампион Риза Каяалп, клубът от Бундеслигата "Червените дяволи" Хайлброн бе осуетен с поражение от 4: 1. По това време Поп вече можеше да резервира победи над Minseok Kim, Beka Kandelaki и Abdellatif Mohamed за своя акаунт. Във вторник Поп ще се бори за бронз в малкия финал. Ако завърши трети, това щеше да бъде най-големият му спортен успех до момента, след като завърши пети на Олимпийските игри 2016 и Световната купа 2018.