Много медали и хубави битки в Страсвалхен/Австрия

По традиция турнирът по джудо на Judo Union Raiffeisen Flachgau се проведе през уикенда на Петдесетница в Straßwalchen, Австрия. Както и предишните години, спортисти от Großhadern отново взеха участие. Тази година обаче имаше не по-малко от 25 джудисти от Мюнхен!

В събота те се състезаваха във възрастовите групи U10, U12, U14 и U17, за да се състезават срещу международното състезание.

медали

В U10 децата бяха в „смесено“ състезание, така че момчета и момичета заедно. Бяха там за нас Рананди Холщайн (-27 кг) и Ема Шефел (до 30 кг). Рананди успя да постигне две победи, с които се озова на 7-мо място в класацията. Ема имаше силна група с 23 участника и за съжаление не можа да надделее. Въпреки това тя със сигурност е научила много и може да опита отново през следващата година.

В U12 момчетата и момичетата се състезаваха отделно, както обикновено. Настъпи момчетата Себастиан Бауер (-34 кг), Микаел Минасян (-34кг) и Оливър Шефел (-38 кг). Себастиан За съжаление нямах късмет в тежестта с 25 участника. Той беше елиминиран след първата битка и приключи турнира твърде рано. Микаел беше малко по-добре. Той записа една победа, но също така беше елиминиран рано след две поражения в края. Стана най-добре Оливър. Той се наложи два пъти в поле с 20 състезатели и загуби само първата си битка на полуфинала. В последвалата среща за бронз обаче той не се остави да бъде свален от хляба си срещу силен унгарски боец ​​и спечели благородния метал. Настъпи момичетата Моана Холщайн в клас + 48кг. Там тя печели два пъти суверенно и след това се радва на добре спечеления златен медал. Поздравления за това!

В U14, освен нашите собствени спортисти, имахме и две джудисти от Абенсберг и Инголщат под нашето крило, които тренират редовно в Гросхадерн. Бен Хауърд от Абенсберг (-34кг) имаше добър ден. След сбогом той спечели следващата битка и вече беше на полуфинал. Там той загуби, но успя да спечели следващата среща и по този начин си осигури третото място! От DJK Инголщат беше Джул Циглер, който също получи чао. Но след това тя разораваше полето с бързи темпове и понякога печелеше в рекордно време с красиво джудо, докато накрая спечели златния медал.

Момчетата се състезаваха в U14 Оливър Шефел (Двоен старт, -38 кг), Томас Шефел (-42 кг), Хенинг Бройнингер (-46 кг) и Лукас Онайзер (-50 кг).

Оливър успя да постигне три хубави победи в тази възрастова група и по този начин се наложи директно до полуфиналите. След това той за съжаление загуби от крайния победител и не можа да постигне по-нататъшен успех в битката за третото място. Жалко, но онзи ден той имаше девет битки и спечели шест от тях. Не вървеше толкова добре за Томас. Въпреки че спечели първата битка, загуби във втория рунд. Лука започна деня с надежда с победа. Във втора обиколка обаче той претърпя поражение и влезе в утешителния кръг. Там той получи още две победи и накрая си осигури бронзовия медал, побеждавайки местния герой Александър Лудевиг. Поздравления за това прекрасно постижение!

Хенинг започна срещите си с бай в първи кръг и победа във втори рунд. На полуфинала той не можа да се наложи, но в малкия финал срещу Айдин Дервич от Бад Айблинг постигна страхотен успех и по този начин си осигури бронзовия медал като Лукас преди. Страхотен!

След битките U12 и U14 U17 продължи. Тук имахме Мохамад Швабски (-66кг) и Мориц Ленхард (-55 кг) двама състезатели на старта. Мориц За съжаление, той получи лоша партия този ден и веднага загуби началния си мач. Така че турнирът приключи за него твърде рано. Жалко. Мохамед обаче показа страхотни техники в първите две срещи и спечели безопасно. Но след това нишката се скъса и той загуби следващите две битки срещу колегите от баварския отбор. В крайна сметка само неблагодарното 5-то място изскочи за него.

За жените имахме двоен старт от Самира Бок (-48кг), както и Бетина Бауер (-44кг) и Ванеса Стечър (-52кг) три ютии в огъня. Бетина Бил се на този турнир за първи път в по-високата категория на тегло до 44 кг, но първоначално не е впечатлен и е на финала по обичайния начин. За съжаление там тя не намери средства срещу силния си противник от Унгария и така в крайна сметка имаше само сребро за нея. Все още силно представяне за Bettina.

Самира След като спечели злато в U14, искаше да покаже какво може да направи в U17. Тя обаче направи фалстарт и загуби началния си двубой. Но когато тя получи втори шанс в утешителния кръг, тя спечели всички следващи срещи и постигна страхотен бронзов медал! Поздравления за това!

Ванеса, която все още трябва да се ориентира в новия тегловен клас до 52 кг, обаче загуби началната си битка срещу евентуалния победител след сбогом. Въпреки това тя успешно си проправи път през утешителния кръг и в крайна сметка успя да спечели бронзов медал.

Като цяло събота беше изключително приятна, спортистите, които наблюдаваме, спечелиха общо 14 медала и показа красиво джудо навсякъде.

В неделя беше ред на отборното състезание до 17 години. С момчетата отборът се засили Нилс Декер без което отборът нямаше да възникне. На този етап благодаря за това. Момичетата също бяха подсилени и от Елизабет Холщайн, които се състезаваха до 63 кг.

Въпреки всичките им усилия, момчетата не можаха да спечелят нито една от срещите си, което със сигурност се дължи и на факта, че те започнаха само с пет бойци. Надяваме се това да бъде подобрено през следващата година.
При момичетата, на които бе позволено да стартират общо четири пъти в басейна с пет точки - всяка една срещу друга - отборът спечели два пъти, но загуби и два пъти. Това беше достатъчно, за да се направи трето място и по този начин бронз. Поздравления за всички бойци. На този етап трябва да се спомене, че Самира завърши общо дванадесет битки за два дни благодарение на нейния двоен старт предния ден и разполагането на екипа и успя да спечели единадесет пъти. Добра работа!

Благодарим на Милан Дисович и Ясмин Бок, които се грижеха страхотно за бойците и винаги държаха общ преглед. Също така бихме искали да благодарим на всички родители, които направиха пътуването до Щрасвалхен за началото на празниците Whitsun, за да дадат възможност на много спортисти да вземат участие в този красив турнир. Социалната среща в събота вечер очевидно беше забавна за всички. Дано догодина бъде толкова хубаво и още по-успешно.