Ибрахимович губи залог за Световната купа срещу Бекъм

Риба и чипс на Уембли

Шведската футболна звезда Златан Ибрахимович (36) скоро ще трябва да отиде на "неприятно" пътуване до стадион "Уембли" в Лондон. Ибрахимович загуби залог срещу футболната икона на Англия Дейвид Бекъм (43), когато англичаните спечелиха четвъртфиналите на Световната купа срещу Швеция (2: 0). В резултат на това той трябва да присъства на международен мач за Англия, облечен с фланелката на Three Lions. Освен това трябва да яде риба и чипс на полувреме.

залог

Той сам беше предложил залога. Преди четвъртфиналите на Световната купа в Самара в събота, Ибрахимович написа в Twitter: „Йо, Дейвид Бекъм, ако Англия победи, ще ви дам вечеря навсякъде, но ако Швеция спечели, купувайте каквото и да правя в Ikea искам, нали? "

Бекъм, който преди това е играл за настоящия клуб на Ибрахимович Лос Анджелис Галакси в Северноамериканската футболна лига, отговори незабавно: „Ако Швеция спечели, аз лично ще те заведа в Икеа и ще купя каквото ти трябва за новата ти вила в Лос Анджелис "написа 43-годишният в Instagram. Като залог в случай на шведско поражение, той предложи пътуването на Ибрахимович до Лондон.

Бекъм, дългогодишен капитан на „Трите лъва“, игра за английския национален отбор от 1996 до 2010 г. и направи 115 международни мача (17 гола). Ибрахимович има още един мач за своята страна и е рекорден голмайстор на скандинавците с 62 гола. През 2016 г. подаде оставка от националния отбор след предварителния кръг на ЕВРО във Франция.