Ефективност: ESV го няма - 06

containo

от Стефан Геркен
17 май 2010 г., 3:59 ч

Eckernförde | Фактът, че Шлезвиг 06 е в битката за изпадане, не можеше да се види от гостите в мача на SH лигата на Eckernförder SV за дълги участъци. Отново и отново екипът на треньора Арне Вит, който не беше започнал пътуването до Еккернфорде поради болест и беше представен от Хелмут Шимер, се появи пред вратаря на ESV Алън Тишман. "Но тук не можем да купим нищо за наднормено тегло. По отношение на ефективността ESV ни показа как да го направим днес", казва Шимер, който след мача беше загубен в мисли и недоверие на терена в Bystedtredder, докато Домакините празнуваха твърде висока победа.

Второто полувреме започна точно като първото. След ясна реч на полувреме ESV се събуди напълно от съблекалнята, а Марсел Померенинг се срещна след мечтания пас на Даниел Кранц, за да поведе отново (47-и). Сега беше открита игра с много възможности и от двете страни. Но докато ESV се възползва от него и отново вкара Радич на 3-1 (67-а), 06 дори присъди така наречените сто процента. Най-добрият пример беше Puttins в 87-ата минута: Björn Duggen вече бе отбелязал целта за свързване в 77-ата минута и след като Puttins вече беше заобиколил Tischmann, той не можа да вкара топката във вратата от пет метра на 3: 3, защото Gogolok на Страддълът „всичко или нищо“ изчисти ъгъла в последния момент. Само две минути по-късно ESV показа своята безпощадна ефективност и Мориц Шваймер вкара от 18 метра, за да направи 4-2. „Дадохме много покани на Шлезвиг“, Симан е малко изненадан, че беше достатъчно, за да спечели дерби 4-2 този ден.

Eckernförder SV: Трапезен човек - Dierck (89-и Meusel), Ströh, Gogolok, Hinz - Meggers (80-и Wallochny), Kranz - Daniel (16-ти Schweimer), Pommerening - Degenhardt, репичка.

Шлезвиг 06: Браун - Симонсен, Станковски, Хансен-Шмиц, Бенш (67-и Томсен) - Ото, Валтер (76-и Дюген), Дебне - Ерихсен (67-и Шелпер), Puttins.

SR: Кирш (Хамбург) - Зрител: 195

Порти: 1: 0 Радич (2-ра), 1: 1 Валтер (35-та), 2: 1 Померенинг (47-а), 3: 1 Радич (67-а), 3: 2 Дюген (77-ма), 4: 2 Шваймер ( 89.)

Жълто-червен картон: Шмиц (90-та, фал/мрънкане)