Една цел липсва HSG M; Домът не се възнаграждава с първия

Лукас Гергенс (№ 32) вече не беше на терена във финалната фаза на играта - играчът на HSG Mülheim получи травма на пръста,

домът

Снимка: Michael Dahlke/FUNKE Photo Services

Крефелд. След слаб старт, HSG взе почти една точка от предния бегач Uerdingen. Трима играчи са ранени при опит да наваксат.

HSG Mülheim загуби след силно преследване през второто полувреме срещу лидерите в лигата Bayer 05 Uerdingen само с един гол (23:24). Синдикатът не може да се възнагради за бойното си представяне след почивката. Защото след 30 минути всъщност изглеждаше така, сякаш екипът на треньора Стефан Ноке не можа да спечели саксия днес.

Тъй като Мюлхаймерите показаха пусто покритие в началната фаза и бяха почти преодолени от домакина през първите няколко минути.

След 18 минути резултатът беше 12: 2. Някои прости подавания бяха достатъчни за лидерите на лигата, за да подкопаят защитата на HSG. Домакините наказаха всяка техническа грешка в атаката с контраатака.

Адресът на полувремето трябва да е проработил, защото след почивката гостите показаха съвсем различно лице. По-специално, поради значително увеличаване на представянето в прикритие - Uerdingen вкара само шест полеви гола във втората обиколка - Mülheimers се бориха отново.

Трима ранени в HSG Mülheim

Те направиха връзката около десет минути преди края. Обезщетението им беше отказано, въпреки че щяха да имат шанса при няколко атаки.

Това вероятно беше и защото трима играчи на HSG бяха ранени във финалната фаза. Себастиан Енгелс се наведе, Лукас Гергенс получи травма на пръста, а Фабио Карлос изви коляното си.

B. Uerdingen - HSG Mülheim 24:23 (15: 9)

HSG: Teuffer, Nocke - Engels (6), Fabio (2), Weidner (3), Diehm, T. Görgens, Hess (4), Kolski, Schöneich, Schroer (4), L. Görgens (2), Schnittker, Richter (2)