DFB-Pokal, 2-ри основен кръг: Детска игра

FFC Oldesloe - 1. FC Lokomotive Leipzig 0: 5 (0: 4)

Текст и изображения от Fuxi

Във втория кръг на Купата на DFB Бундеслигата отпаднал Лок Лайпциг направи гост в Bad Oldesloer Kurpark. В лигата няма много точки между двата отбора, но в действителност те са разделени по света, както показа играта за купата.

Анджелина Любке

Анджелина Любке беше връзката в полузащитата на Лайпциг. Тук тя инициира 0: 1, защитникът на FFC Свеня Фриц е твърде късно.

Статистиката беше ясна: Лок Лайпциг никога не бе губил в Бад Олдеслое, а изигра само едно равенство. На собствения си стадион FFC Oldesloe дори не бяха успели да постигнат гол в четирите мача срещу саксонците, докато жените от Лок имаха огромните осем. Двете победи на FFC дойдоха в Лайпциг. В таблицата не изглеждаше толкова ясно: Лок беше пети, а Олдеслое последен, но след Олдеслоер с 2: 1 срещу Турбина Потсдам II и поражението в Лайпциг в Мепен имаше само четири точки. Това обещаваше вълнуваща и интересна игра за купата.

Това беше всичко друго, но не и. Лок Лайпциг доминираше в играта от самото начало и избута домакините в защита. В резултат на това гостите вече бяха в аванс след шест минути: След лош удар на вратаря Дженифър Вебер, която се беше върнала в отбора, юношата на FFC Джана Николит не беше в крак, когато Анджелина Любке подаде към Кристина Науесе, две жени от Лайпциг ги пропуснаха Подаде отдясно, но Габриела Тот избута в близкия ъгъл на втората греда. Лок се опита да надгради върху това. Те бяха по-отровни в дуелите, прекъснаха рано и по този начин попречиха на Stormarnerinnen да започнат да изграждат играта, която обаче трудно можеше да се нарече подредена. Дори обработваеми дълги топки на единствената точка, Gaitana Lippert, не пристигнаха. Това улесни жените в Лайпциг. След като Любке бе нацелил гредата от 25 метра, единствената сцена на Олдеслоер в противниковото наказателно поле бе удар с глава на Франциска Хилмер, който имаше толкова малко сила, че щеше да умре от глад до голлинията, без намесата на вратаря Сандра Шуман (15 .).

Как да го направим, Лок Лайпциг показа в 17-ата минута: Науесе изпрати напред нападащата дясна бек Катарина петък нагоре по крилото. Хилмър не успя да се справи, петък премина от полу-полето, Вебер спря да изтича и най-накрая беше безсилен в ничия земя, когато Еберман го отведе директно в късия ъгъл - 0: 2. Това беше предшествано от лошо подаване от Кристин Енгел в полувремето на Лайпциг, симптоматично за играта на Oldesloer, което не доведе до комбинация с двуцифрен брой непрекъснати контакти с топката през всичките 90 минути. По-малко от три минути по-късно Nicoleit Nauesse положи пред наказателното поле. Ана Грийн чукна надлежащия свободен удар от 18 метра в средата над ръката на Вебер в мрежата и взе решението най-късно след двадесет минути. Безпомощният Stormarnerinnen заплаши горчив провал.

Само саксите продължиха да играят. Когато Вебер се препъна покрай Зелен ъгъл, Ноесе пропусна 0: 4, а след бърза контраатака над Еберман и Любке, Тот също не направи по-добре, прелитайки над кутията (24-та). След свободен удар от Любке точно над десния ъгъл в 27-ата минута се върна нещо спокойно. Лайпциг се отпусна, но запази 65 процента притежание на топката и 70 процента спечелени дуели. Олдесло не беше противник, а жертва. Домакините допуснаха грешки в косата, играха без ентусиазъм и се оставиха да бъдат преодолени с игрива лекота. Скоростта на действие на гостите беше твърде бърза за тях, особено в случай на щафети само с по един контакт с топка, а възрастните, някои от тях твърде дребни, а някои твърде неподвижни, не намериха средства.

Преди почивката имаше още две голови сцени. В 37-ата минута Мари-Луис Херман прокара до Тот, който върна миналото покрай Вебер, а Любке трябваше само да натисне срещу бившия си съотборник от HSV пъти до 4: 0. Малко преди почивката Ерика Шух се промъкна над него. Резултатът на полувремето беше напълно заслужен по отношение на височината. Олдесло се представи плашещо слаб, никога не намери достъп до играта и напусна стаите на Лок, за които някои играчи на дистрикт лигата смеят да мечтаят. В защита, те бяха напълно смазани, особено Nicoleit, Hilmer и Pajonk, но не можете да разберете от вратаря Weber, че тя е била вратар на шампионите от втора дивизия преди една година и половина. Имаше поне две класови разлики между двата отбора. Лайпциг безмилостно разкрива дефицитите на площадката на Stormarn.

През второто полувреме дойде втори нападател с Марта Томашевски за централния защитник Свеня Фриц, но Ванеса Хамед се премести от полузащитата на задните четири. И отначало FFC Oldesloe трепна, но след пет минути Lok отново пое. След свободен удар на Грийн, Еберман удари страничната мрежа от остър ъгъл в 50-ата минута. Nauesse имаше следващия шанс, когато влетя в полу-полев фланг на Зелените, но постави директния си избор покрай целта вляво (56-та). Десният халф продължи да осигурява пара: Любке изигра топката в нея право в цевта, от която тя прегази Николит и след това я върна. Но пасът беше твърде неточен за Еберман и Вебер успя да го запише (62.).

След това играта се изравнява значително. Във FFC Oldesloe усилията бяха очевидни. Те бяха малко по-смели във втората секция, участваха в играта, но останаха повече от безобидни. Лок Лайпциг не направи повече от необходимото, не изигра атаките до края. Това доведе до почти двадесет минути празен ход на вратите, а действието се разигра между наказателните полета. За зрителите това вече не беше уважавана игра, особено след като на Oldesloe липсваха идеите да превърне тази приятелска покана в осезаеми възможности за отбелязване на точки, въпреки повече игра. Показателно беше, че дикторът на стадиона не само благодари на 105 зрители за идването, но и се извини за представянето на отбора и трябваше да се позове на по-доброто време, за да може да спечели нещо положително от тази сутрин. Това съобщение последва кратко разстояние до 0: 5 от Флорин Вагнер, който беше заменен четири минути преди това, който взе сърце в 80-ата минута и дръпна от 30 метра. Топката потъна в мрежата зад Вебер.

И как изглеждаха атаките на Oldesloer срещу жени в Лайпциг в нежния цикъл? Пайонк сервира на Томашевски отдясно с дълга топка. Лок имаше последния шанс, когато Кристин Яницки пусна дълга топка от Лисан Шнайдер отдясно и остави защитата на Олдесло зад гърба си, но стреля от полудясна позиция (87).

Полувремето и крайните резултати точно отразяваха играта. Ключовете за тази ясна победа за жените от Лайпциг бяха импулсите от полузащитата и бързият превключване между защита и атака. Топката тичаше свободно през редиците им. Те бяха поне с един клас по-добри от дъното на таблицата във всички отношения. Домакините от своя страна се представиха като бледа имитация на предишни отбори на FFC. Въпреки че през второто полувреме Лайпциг вече не тренираше да изтича с топката, Олдесло не успя да отправи сериозен удар към вратата през 90-те минути. Дори ако трябва да вземете предвид, че играчи като Джулия Вайгел и Мая Шуберт липсваха и че неуспешният експеримент с VfB Lübeck както по отношение на броя на зрителите (средногодишните 90 зрители за тази година спрямо над 140 през предходния сезон), така и по отношение на привлекателността на състава на отбора е оставил ясни следи, но остава едно: С оглед на втората поредна битка за изпадане и безкръвното появяване на този шестнадесетифинал, неизбежно възниква въпросът за треньора, макар и не публично.

FFC Oldesloe 2000:
Weber - Nicoleit, Hilmer, Fritz (46th Thomaschewski), Pajonk - Engel, Hamed, Wolfgramm, Homp - Lippert (70th Gauer), Gieseler (73-и залог)

1. FC Lok Laipzig:
Шуман - Грийн, Пфреццнер, Яницки, Фрайтаг (83-и рог) - Херман, Шух (76-и Вагнер) - Тот, Любке, Науесе (68-и Шнайдер) - Еберман

Зрител: 105

Рефер: Жаклин Херман (Хамбург) с Ирина Стремел (Емерке) и Лиан Линденберг (Дракенбург)