Имаше и много неща по отношение на танците, особено на границата между Долна Саксония и Северен Рейн-Вестфалия.

Традиционната Saline Cup се проведе в Бад Ротенфелде в събота. В почтената зала на Kurhaus активните танцьори се радваха на аплодисментите на многобройна и ентусиазирана публика.

бюнде

Снимка: Вернер Шлам-Дедекинд

Две двойки от TSC в Хановер се състезаваха в Senior IV S: Дитер и Дорис Барт, които завършиха 8-ма в силно поле от 15 двойки,

8-мо място за Дитер и Дорис

както и Марион Дедекинд и Вернер Шлам-Дедекинд, които видимо се наслаждаваха на атмосферата, лесно се класираха за финала и танцуваха на 4-то място там.

4-то място за Марион и Вернер

Уве и Кони Маскоу (Tanzsportzentrum Delmenhorst), които, както много други двойки, бяха предпочели атмосферния турнир в Курсаал на Бад Ротфелде пред първия квалификационен турнир за високоефективния 66 в Гисен, който се провеждаше по същото време, бяха победители с всички.

Безспорни победители: Кони и Уве

Неделя: Великденска купа в Бюнде

бюнде

Великденската купа TSG Bünde също има дълга традиция.

хановер

Трите най-добри двойки във всеки турнир бяха наградени с величествени трофеи.

бюнде

В старшия клас II А на старта имаше девет двойки - не много голямо, но качествено силно поле.

Керстин и Стефан Грюневалд от нашия клуб се класираха с всички 25 центрирания (определени в ретроспекция) за последния кръг.

Сега беше време да се изчака, защото първо дойде междинният кръг на III A, след това още един кръг с един танц и едва тогава беше наречен последният кръг за отброяването на II A.

Тъй като зрителите в Бюнде седят директно на дансинга (всъщност с крака в района), танцьорите се приближават много близо до тях в истинския смисъл на думата. Това също създава страхотна атмосфера и силна комуникация, така че е просто забавно да танцувате там.

бюнде

Във финалния кръг резултатите бяха открити. Още след бавния валс стана очевидна ясна тенденция: Кай и Натали Котула от TSC Grün-Weiß-Casino Gütersloh (нещастниците на турнира в Melle, вижте отчета от 1 декември 2018 г.) няма да бъдат победени, второто място би отишъл при Марк Рамзел и Ирина Антонова (Bielefelder Metropol TC). И третият е най-вероятно за Керстин и Стефан. Тази тенденция беше ясно потвърдена и в останалите танци. В крайна сметка това беше 3-то място за нашите двама - от което те можеха да бъдат много доволни с оглед на силната конкуренция.

И това беше вече 6-то място в 8-ми турнир от А-клас - може да продължи така, тогава за Керстин и Стефан повишаването в специалния клас ще бъде в рамките на не толкова далечното бъдеще ...

Техните съименници, Керстин Волтман и Стефан Франке от TTC Gelb-Weiss Hannover, този път си осигуриха 5-то място в пързалянето пред алпинистите от тазгодишното държавно първенство, Рейнер и Гита Конинг (Tanzsportgemeinschaft Nordhorn), и зад Ралф-Дитер Мюлер и Ирис Мюлер-Ветекам (TSC Синьо и бяло на телевизия 1875 Падерборн).

хановер

Церемония по награждаването Старши хора II A

Осем двойки стартираха в Senior IV S - отново Вернер и Марион.

бюнде

Те също стигнаха до финала с пълен брой центрирания.

Там те танцуваха ясно второ място, където спечелиха победителите, Майкъл и Моника Бък от TSA d. Sport-Union Annen дори успя да загуби някои от тях.

Трето място заеха Вернер и Андреа Вишневски от TSZ Creativ Osnabrück.