Танцов спорт
119 двойки на държавни първенства

Изпратете публикация по имейл

държавни

Най-успешни бяха Анастасия Плюм и Йозеф Хоф от танцов клуб „Zerbst“. Те спечелиха три шампионски титли и една вицешампионска титла на държавното първенство по стандартни танци. Снимка: Томас Лейн

119 двойки очароваха над 400 зрители със своите танци и със сигурност също с женските костюми с въображение.

Haldensleben l Домакините на откритите държавни първенства по стандартни танци в Саксония-Анхалт са доволни. Haldensleber Tanzclub Roland и Magdeburg Tanz-Sport-Club Grün-Rot са подготвили съвместно този акцент в танцовия спорт и вече могат заедно да определят, че всичко е минало добре. Беше отстранен технически проблем, за който клубовете не бяха в състояние да разрешат.

400-те зрители трябваше да видят впечатляващ турнирен танцов спорт и през двата дни, потвърждават Томас Медер от TSC Grün-Rot в Магдебург и Герд Капишка от Haldensleber TC Roland. Нови национални шампиони бяха определени в 13 възрастови класове и класове за изпълнение. Герд Капишка с радост казва, че в Халденслебен никога не е имало танцов турнир като този.

Открито рекламираният турнир привлече и множество танцови двойки от съседните регионални асоциации, което допринесе за качеството на турнира. Със 119 участия, турнирът беше много добре посетен.

снимки

Леа Айлиц и Ханес Еренбрехт от TSC Blau-Gold Burg постигнаха 3-то място при юношите Б. Снимка: Томас Лайн

Пиа-Мари Стромс и Доминик Роуз танцуваха за TSC Magdeburg. Снимка: Томас Лейн

Магдебургските танцови спортни клубове, т.е. TSC Magdeburg и Magdeburg TSC Grün-Rot, бяха представени с множество двойки в индивидуалните турнири. Двойките от TSC Magdeburg танцуваха с траурни ленти в памет на наскоро смъртоносно ранения танцьор Филип Вамбек.

Затворената оценка на финала показа напрежението в лицата на двойките. Кратките паузи между финалните танци не променят картината. Така напрежението остана до церемонията по награждаването на съответната стартова група.

TSC Magdeburg много успешен

В индивидуалните състезания TSC Magdeburg се очерта като най-успешният клуб в тези първенства. Танцуващи двойки от този клуб спечелиха общо четири златни, седем сребърни и пет бронзови медала. Ко-домакинът, TSC Grün-Rot от Магдебург, също спечели редица медали, включително два златни. Танцов клуб Haldensleber не беше представен в състезанието.

Саймън Хофман и Алина Вайднер от TSC Магдебург спечелиха децата D, а юношите 1D Long Huy Dao и Селина Бергер от TSV Schwarz-Gelb Wittenberg. Филип Кабанилас Диас и Емили Изабел Генцш-Кьочер от ТСК Магдебург заеха 1-во място при юношите 1С, Паскал Ецолд и Лора Модлих от ТСК Магдебург при юношите 2D.

Йозеф Хоф и Анастасия Плум от танцов клуб „Зербст“ бяха особено успешни. Три пъти им беше позволено да се изкачат до горния подиум, защото бяха първи и в двата юниора 2С, юношите 2В и юношите С. Те също така постигнаха второ място в младежкия B рейтинг.

При младежи D победиха Феликс Мехлис и Луизе Хайне от TSV Schwarz-Gelb Wittenberg, при младежите B Marten Weber и Shirin Marie Franke от 1. TSC Dessau, а при младежите A Rino Richter и Andrea Sviridova от Magdeburg TSC Grün-Rot.

Dietfried Kovacs и Anne Gramkow от 1-ва TSC Dessau станаха национални шампиони в основната група D, Adrian Scharf и Lisa Gnettner от Magdeburg TSC Grün-Rot в основната група C, Philipp Perlitz и Sandra Wilke от TSC Magdeburg в основната група B и Paul Schwarze and Cindy Рудолф от 1-ви TSC Dessau в основна група А.

Тази статия е по-стара от една година. По отношение на съдържанието може да има по-нова версия.