Добре в крак с великите тенис на маса - Ксавер Ешенлор от приятелите по тенис на маса Бад Вьорисхофен стана втори на двойки

Бад Вьорисхофен/Франкфурт на Майн DER CLUB - Deutsche Tischtennis-Senen e.V. е основана през 2000г. Целта и задачата на сдружението са изискванията на спорта. КЛУБЪТ се опитва да организира евтини пътувания, особено до международни турнири, като световни и европейски първенства за възрастни хора над 40 години. Понастоящем DER CLUB има над 1750 членове и общо събрание и клубно първенство се провеждат на всеки две години. Този път мястото беше Държавното спортно училище Хесен във Франкфурт от 22 до 24 юли 2016 г. На изборите президентът проф. Курт Баумбах беше потвърден в кабинета си. Подкрепящата програма включваше обиколка с автобус до летище Франкфурт и пътуване до римската крепост Залбург.

великите

9-то клубно първенство за възрастни

200 членове взеха участие в 9-то клубно първенство, включително шампиони на Германия, европейски шампиони и световни шампиони. Сингъл и двойки се играха в два турнирни класа за жени и мъже. Класификацията се основава на стойността "TTR" (рейтинг на тенис на маса); това класиране на играчите е въведено през 2011 г. В А клас активните играчи играха с над 1500 точки, останалите в Б клас.

От приятелите по тенис на маса Бад Вьорисхофен, Ксавер Ешенлор отново беше в това елитно поле. За да стигнем направо до точката, на този турнир Кнайпщадтер винаги постига върхови показатели, тъй като досега е качвал осем пъти на подиума на сингъл, двойки и смесени. Сега във Франкфурт за девети път, тъй като завърши втори на двойки А със своя партньор Юрген Матерн от Сенфтенберг.

Неженени, възрастни A С 82 участника най-голямото поле беше в началото. Ксавер Ешенлор остана непобеден в трите си групови мача и победи Улрих Франкен, Андреас Фрике и Арнд Хейман с по 3: 0. Така той беше в основната схема, първо имаше довиждане и победи Карл-Йозеф Асенмахер с 3: 0 в строги сетове. Във втория рунд обаче той вече беше аут, тъй като загуби с 3: 2 след тежка битка срещу Гюнтер Мюнеман. Тогава това загуби само в петия сет срещу по-късния победител.

Двойки, възрастни A В състезанието на двойки Ксавър Ешенлор все още нямаше партньор и затова Юрген Матерн беше привлечен от него. Това беше късмет и за двамата, защото се разбираха добре от самото начало и така започнаха простия нокаут кръг с победа с 3: 1 над Герд Хилгерт/Конрад Щайнкампер. След това елиминираха Арнд Хейман/Йорг Майер с 3: 0 и Кристиан Клас/Томас Сербе с 3: 0. Сега Eschenlohr/Matern бяха на полуфиналите и се срещнаха с местните герои Робърт Lobig/Andreas Stark и те също ги победиха с 3: 0 след тесни сетове. На финала Eschenlohr/Matern поведоха с 10: 8 срещу Gerd Werner/Goren Skogsberg в първия сет, но когато го загубиха с 10:12, мачът приключи за тях, защото тогава загубиха с 3: 0 от комбинацията Вернер/Скогсберг, който спечели титлата със страхотно представяне.

Накратко за жизнеността на двойните победители: Герд Вернер е многократен германски шампион за възрастни, европейски шампион на двойки и заема трето място няколко пъти на световни първенства. Горен Скогсберг беше на четвъртфиналите на неотдавнашната Световна купа в Аликанте и беше вицесветовен шампион на двойки. Погледнати по този начин, Ксавър Ешенлор и Юрген Матерн могат да бъдат много доволни от представянето си и второто място и също така да изрежат добра фигура на подиума. (той)