Световно първенство по мотоциклети без топ фаворит, преден бегач все още без победа

Победител в Alcaniz: Франко Морбидели. Снимка: Хосе Бретон/AP/dpa

мотоциклети

AlcaG ± iz -

Борбата на световното първенство за мотоциклети за титлата в класа MotoGP е по-вълнуваща тази година, отколкото от години.

При отсъствието на контузения защитник, защитник Марк Маркес (Honda), редица претенденти от Световната купа се борят за титлата в кралския клас мотоциклетни спортове. Въпреки че първенството беше решено преждевременно през предходни години, този път шансовете са големи, че общата победа ще бъде присъдена само на финала на сезона.

Странно е, че три състезания преди края на сезона отпред има пилот, който все още не е отпразнувал победа в предишните единадесет състезания. Пилотът на Suzuki Джоан Мир удължи лидерството си в общото класиране с трето място на Grand Prix на Теруел в Алкасиз, Испания. Преди седмица испанецът пое върха на Мондиала за първи път. Постоянно добрите резултати при всякакви условия ми дават шанс за MotoGP титлата. Дори без победа в състезанието, 23-годишният Майорка води първенството с 14 точки.

Първият преследвач е ездачът на Yamaha Фабио Куатараро от Франция. С три победи 21-годишният Ница успя да постигне най-много победи през настоящия сезон. Но постоянството на Quartararo оставя нещо да се желае. В неделя той явно пропусна подиума на осмо място и загуби повече точки от Джоан Мир.

Колегата на марката Yamaha Maverick Vinales също липсва постоянство. Испанецът показа слабо състезание в AlcaG ± iz на седмо място. Но тъй като не успя само веднъж, той е на трето място в Световната купа, с 19 точки назад, в рамките на поразително разстояние от лидера на Световната купа. С победата в неделя Франко Морбидели също се кандидатира за Световната купа. Италианският пилот на Yamaha изостава с 25 точки след три състезания преди края на сезона.

Заместникът на Honda Стефан Брадл завърши 12-и в състезанието MotoGP по точки. 30-годишният Захлингер завърши на 20,6 секунди зад Морбидели. От друга страна, пилотът на Moto2 Марсел Шротър излезе с празни ръце. От изходна позиция 16, Schrötter показа разочароващо състезание и премина финалната линия с повече от 31 секунди назад на 20-то място. В общото класиране той се изплъзна от десетката.