Повече по тази тема:

Шампионска лига: Реал Мадрид губи в последната секунда след драма

Отваряне на снимката в нова страница

Марсело и Реал загубиха от Донецк - у дома!

Лос Бланкос се смути срещу Донецк за едно полувреме - когато предполагаемото изравняване падна, видео реферът се намеси. Залцбург играе наравно в групата на Байерн.

За испанския футболен шампион Реал Мадрид новият сезон на Шампионската лига започна с лош старт. С бившия световен шампион Тони Кроос, който влезе само 20 минути преди края, рекордьорът призна за срамно поражение с 2: 3 (0: 3) шест дни преди следващия си мач от група В в клуб Бундеслига Борусия Мьонхенгладбах срещу украинския представител Шахтьор Донецк. Междувременно РБ Залцбург и Локомотив Москва споделиха точките в група А в двубоя на предстоящия предварителен кръг противници на защитаващия шампион Байерн Мюнхен с 2: 2 (1: 1).

Четири дни след първото си поражение за сезона във вътрешното първенство срещу новоповишения ФК Кадис (0: 1), Реал първоначално изглеждаше да играе отново. Когато гостите, с осем играчи от U23, поведоха сензационно с 3: 0 след голове на Tete (29-ти) Manor Solomon (42-ри) и автогол на Raphael Varane (33-ти), отборът на треньора Зинедин Зидан трябваше дори се страхуват от най-високия си банкрут у дома в историята на Шампионската лига.

След смяната обаче бившият световен футболист Лука Модрич (54-и) даде знак за наваксване, което Джуниър Винисиус (59-и) продължи само 15 секунди след като беше заменен. 72 часа преди Класико срещу съперниците на ФК Барселона, обаче, предполагаемото изравняване на домакините в спиране от Федерико Валверде не беше признато след видео доказателства поради офсайд.

В Залцбург, въпреки преднината на Москва от Едер (19-и), след голове на Доминик Собослай (45-и) и бившия Бремен Златко Юнузович (50-ти), домакините вече бяха на път към победата. Но руснаците, които получиха петкратни победители в Мюнхен във вторник, отвлякоха контра, когато Виталий Лисакович (75-и) изравни.