Игра изстрел - наздраве в Украйна

На многобройните умни игри за конкурентоспособността на възрастните Шевченко и Воронин беше отговорено впечатляващо: И двете офанзивни звезди на Украйна допринесоха трайно за победата с 2: 1 над разочароващите шведи; Шевченко дори като победител в мача.

първенство

Увеличението в играта, което стана очевидно в края на първото полувреме, продължи - и Швеция получи първия пряк удар. След страхотна подготвителна работа на Ларсон, който се наложи вдясно и Калстрьом, който прокара Ибрахимович, топ звездата на Швеция не пропусна възможността да поведе отблизо (52-ра). Попадението звуково помрачи настроението на стадиона, но преди разочарованието да се превърне в летаргия, ударът с глава на стария майстор Шевченко се изравни за 1: 1 - Ярмоленко удари точния фланг - приливът отново се обърна (55-та). И 35-годишният мъж сложи ютия в огъня. Когато Назаренко изпълни ъглов удар отдясно в 61-ата минута, Шевченко извърви старото училище към топката и я насочи в близкия ъгъл, за да направи 2-1. Еуфорични от успешния обрат, юкаинерите успешно държаха топката далеч от наказателното си поле през следващия период; Дълго време Швеция не постигна нищо друго освен масивен завършек на Ибрахимович (76-та, Пятов изкопа топката). В последните минути обаче хората на Олег Блочин трябваше да поемат две дълбоки вдишвания. Междувременно заместващият Елмандер стреля над полето в обещаваща позиция, както и неговият съотборник Мелберг.