Денис Макаров е европейски шампион

Денис Макароу от Velberter BC спечели европейското първенство в Москва. Снимка: Уве Мьолер WAZ FotoPool

макаров

Снимка: WAZ FotoPool

Москва/Велберт. Денис Макаров потвърди континенталната си класа на европейското първенство в Москва. Една година след като спечели първенството на ЕС в Дания, спортистът от боксовия клуб Велберт вече спечели европейското първенство.

Във финала в полутежка категория Макаров, който от две години е на ринга за рекорден шампион на Германия Велбертер БК, победи явно англичанина Иен Уивър със 7: 2 точки.

„Това също е исторически успех за нашия клуб“, подчерта спортният мениджър на VBC Ханс-Герд Росик, защото Макаров е вторият европейски шампион в историята на Велберт БК след Виталий Таджберт, който сега се бори с професионалистите. Членът на борда на VBC Уве Радке подчерта суверенното представяне на Денис Макаров в тази последна битка: „Уивър е южна лапа и затова е неудобно да се боксира. Но Макаров беше по-добър от техническа, тактическа и физическа гледна точка ".

След сдържан първи кръг (0-0), Иен Уивър направи първата точка във втория кръг, но Макаров стана все по-силен и влезе в третия кръг с преднина 2-1. Тук британецът потърси решението, но с атаките си срещу Макаров получи грешното. "Той му се противопостави много чисто и го удари добре", каза Радке.

Съдиите го потвърдиха и оцениха третия кръг с 5: 1 за Велбертер - много ясен въпрос и продължение на страхотните му изяви на този турнир от Европейското първенство.

Защото Макаров почти беше надградил Хейбаутула Хаджиалиев от Азербайджан с 10: 1 в първата си битка. На четвъртфиналите той постигна първото си брилянтно представяне с победа със 7-4 над Сергей Водопянов - руснакът, световен шампион през 2007 г., беше считан за голям фаворит.

Следващият голям подвиг последва на полуфинала с ясна победа с 11: 6 над беларуса Сергей Куницин, световен и европейски шампион. Сега новият европейски шампион се казва Денис Макаров.

Заедно с Готлиб Вайс, Константин Буга и Еркан Тепер, той е направил квартета Велберт в националния отбор от десет души в ЕМ в Москва. Колегите му от щафетния отбор на VBC Bundesliga също се справиха добре, въпреки че международно опитният Buga не можа да изпълни надеждата за медал. Подобно на Еркан Тепер, той отпадна на четвъртфиналите. Буга загуби в средната категория срещу Адем Киличи от Турция, докато супер тежката Тепер се провали срещу израелеца Йосуф Абеделгани. Готлиб Вайс преди това е имал лош късмет. Полутежката загуби първия си мач, като отпадна заради контузия на веждите.