"Джокер" печели триумфа в Рим

Рядко има финал, съответстващ на променливото време, както и финал в Рим. В съответствие с дъждовните условия над Campo Centrale, в понеделник следобед Новак Джокович изживя емоции с влакче в увеселителен парк. Първо проклина, след това се бие и в крайна сметка сърбинът отпразнува петата си титла в италианската столица.

шварцман

Трудно спечеленият успех 7: 5, 6: 3 срещу Диего Шварцман прави световния номер едно отново единствен рекордьор на ниво Мастърс. С 36 титли сега той има още една сметка в сравнение с вечния си съперник Рафаел Надал.

Джокович не е обезпокоен от фалстарта

В началото всичко приличаше на поредното хусарско парче от впечатляващия аржентинец. Завоевателят на Надал Шварцман успя да вземе сервиса два пъти от "Джокер". Но бързият дефицит с 3: 0 не оказа траен ефект върху топ фаворитите. Джокович се оплака саркастично от неприятните външни условия, но след многобройна липса на концентрация, 17-кратният шампион от Големия шлем започна видимо да се възстановява.

Докато Джокович беше преместил много спирки в началото и разпръсна форхенда си, той се стабилизира от средата на първия сет, особено на сервис. 1000-те зрители на Център Корт видяха как 33-годишният победи четири поредни мача. При резултата от 5: 4 Джокович можеше да увенчае търна със сет победа, с пробив на 7: 5 той компенсира това няколко минути по-късно.

"Джокерът" предотвратява десетте най-добри сънища на Диего

Шварцман, който за първи път щеше да влезе в десетката, като спечели титлата, все още не остави крилата си да висят. Южноамериканецът беше разклатил полуфиналната битка 3:15 срещу Денис Шаповалов изненадващо добре от костите. Крайни признаци на умора не можеха да се видят и при втория манш. Ранното прекъсване обаче не помогна на пъргавата популярна фигура да обърне този рядко финал от висок клас.

След незабавното рибрейк Джокович отново отне сервиса на аржентинеца при резултата 4: 3. Останалото беше въпрос на форма. Благодарение на суверенна сервисна игра за победа в мача, „Ноле“ успя да очаква с нетърпение своята пета победа срещу „Ел Пеке“.