Westfalia Vinnum губи за десети път и остава дълбоко в избата на масата

Поражението при гостите с 3: 0 при SV Hochlar отново много липсваше. Уестфалия зимува на 14 място. В края на сезона това може да означава влизане в B-лигата.

десети

Треньорът Майкъл Нахтигал също не се "ядоса", че отборът му има точно 28 дни, за да се възстанови. В понеделник, 6 януари, Nachtigall иска да се подготви - без сезона на закрито - за поддържане на лигата. Настигащата игра срещу предния бегач Genclikspor Recklinghausen трябва да бъде прекратена в неделя, 9 февруари.

Vinnum все още има 13 мача. 13 възможности за победи, от които спешно се нуждае Вестфалия след объркания първи полусезон само със седем точки и 13 малки гола.

В Реклингхаузен страната на А-лигата отново трябваше да се справи без капитана Джулиано Бучини в кратки срокове. Подобно на Фредерик Форсман, Бучини имаше проблеми с бедрото и не можеше да играе.

Според Майкъл Нахтигал гостите започват спретнато и компактно към Хохлар. В 27-та минута вратарят на Vinnum Patrick Roser погрешно се прецени и Mirzet Efendic с глава прати топката в мрежата - 1-0 за Hochlar. „Целта е оказала влияние. Тогава бяхме твърде несигурни. Преди това не си позволявахме шанс ”, докладва треньорът Nachtigall. Само шест минути по-късно Джонатан Войт направи 2: 0. Хохлар изигра контраатака добре до края. Така че беше ясно: Ще бъде много трудно за Vinnum.

Дейвид Майер, който влезе от резервата на почивката, имаше добър шанс през второто полувреме. Тъй като младежът Лоренц Аман изигра лош пас, играта беше решена при 0: 3.

„Можем да си поемем дълбоко дъх сега и да видим дали можем да се укрепим отново на трансферния пазар“, каза Нахтигал. Преди началото на сезона той никога не би си помислил, че може да събере само една победа в 15 мача от лигата.