Повече по тази тема:

2. Лига: Клубни пързалки по посока на изпадане

Отваряне на снимката в нова страница

Отчаян: Вратарят на Нюрнберг Кристиан Матения

1. ФК Нюрнберг губи Франкендерби срещу Фюрт. Юринус Торино стигна до финала за купата срещу Милан.

Преглед на съобщенията

2-ра лига: 1. ФК Хайденхайм остава близо до фаворитите за промоция във 2-ра Бундеслига. С победа с 4: 1 (1: 0) в събота срещу Ян Регенсбург, четвъртият постави разликата до мястото на изпадащите до една точка. Масата-16. SV Wehen Wiesbaden постигна важен успех в битката за изпадане с 2: 1 (1: 1) в Холщайн Кил, докато 1. FC Nürnberg след 0: 1 (0: 0) във Frankenderby срещу SpVgg Greuther Fürth не само за седем мача е без победа, но е само на две точки преди мястото за изпадане. VfL Osnabrück, таблица 14, също претърпя неуспех. загуби срещу VfL Бохум с 0: 2 (0: 1).

Италия, Купа: В първата игра след дългата пауза в Корона, шампионът на Италия по футболен рекорд Ювентус Торино с голяма трудност стигна до финала за купата. Ювентус беше достатъчен в полуфиналния мач срещу Милан в петък вечерта у дома пред празни редици с 0: 0. Първият мач на 13 февруари в Милано бе завършил с 1: 1, а голът тогава на Кристиано Роналдо беше решаващият фактор. Противници на финала следващата сряда в Рим са или SSC Napoli, или Inter Milan.

В първия мач преди почти четири месеца Роналдо преобразува дузпа за ръка, за да изравни малко преди края, този път португалецът удари вътрешната греда само с дузпа в 16-ата минута. Две минути по-късно бившият Франкфурт Анте Ребич видя червения картон след удар. Милан бяха превъзхождани за дълго време. През последния половин час заместникът на бившия световен шампион Сами Хедира също помогна на Ювентус да премине през играта, без да допусне гол.

Бокс, Берлин: Бившият световен шампион по бокс Джак Кълкай успешно защити международната си титла в полусредна категория на WBO при завръщането си от короната. 34-годишният победи в петък вечерта в студиите в Берлин Хавел срещу опитния французин Хауърд Косполит (37) единодушно по точки и по този начин се препоръча за по-високи задачи. Кулкай се надява на битка за световно първенство отново в бъдеще.

Като първият германски представител, боксовата конюшня на Агон беше домакин на поредната бойна вечер в петък, Берлинският сенат предварително даде одобрение. Боксът се провеждаше при строги изисквания за хигиена и безопасност, зрителите нямаха право. На ринга бяха само хора, пряко ангажирани със събитието, като спортисти, треньори и съдии. Шефът на Agon Инго Волкман видя битките като „поредната стъпка към нормалността и съм сигурен, че ще можем да посрещнем всички фенове отново на нашия боксов ринг в обозримо бъдеще“.

Голф, Бернхард Лангер: За германския голф идол Бернхард Лангер първият турнир в турнето в САЩ след почивката, свързана с короната, приключи след втория ден. 62-годишният футболист, който е роден в Анхаузен и е член на Световната зала за слава на голфа от 2002 г., изигра 70-ма точно както в началото и пропусна с две удари среза във Форт Уърт, Тексас. Други германски голфъри не са в началото.

Американският американец Харолд Варнер III запази преднината си с общо 129 удара, сънародниците му Брайсън Де Шамбо и трикратният главен победител Джордан Спит бяха с един удар повече във врата на полувремето. Световният номер едно Рори Макилрой от Северна Ирландия следва със 131 удара на споделено четвърто място.

Във Форт Уърт 15 играчи от настоящите топ 20 в световната ранглиста са в началото. Тайгър Уудс беше решил да не участва в събитието, което беше дарено със 7,5 милиона долара. Поради регламентите за карантина, Адам Скот (Австралия) и Томи Флийтууд (Великобритания), номер шест и десет в световната класация, които живеят извън САЩ, също не са включени.

Футбол, 2-ра Бундеслига: Hamburger SV имаше важен успех в състезанието за промоция на 2-ра Бундеслига. Отборът на Дитер Хекинг стигна до късна победа с 1: 0 (0: 0) на дъното на Динамо Дрезден в петък вечерта и се изкачи на второ място с 53 точки. След разочароващото последно 3: 3 срещу Кил, Джоел Похянпало изкупи Ханзата с гола си в 84-ата минута. Дрезден обаче остава в дъното на таблицата.

Междувременно Арминия Билефелд само бавно се придвижва през последните няколко метра в посока Бундеслигата. Лидерът от втората дивизия не премина 0-0 на SV Sandhausen и трябва да бъде търпелив известно време: Дори при победа в понеделник в догонващата игра срещу Динамо Дрезден, Билефелд нямаше да се изкачи поне математически.

Бундеслига, Байерн: ФК Байерн трябва да се справи без халфа Тиаго за няколко седмици. Испанецът, който наскоро отстрани многократно поради проблеми с адукторите, трябваше да се подложи на операция на слабините. Той се надяваше, че Тиаго може да бъде отново на разположение на финала за купата, заяви треньорът Ханси Флик в петък в Мюнхен. Финалът за купата срещу Байер Леверкузен ще се проведе на 4 юли.

Флик го остави отворен дали Серж Гнабри, който липсваше в полуфиналната победа в сряда срещу Айнтрахт Франкфурт, в мача за Бундеслига в събота (18.30 ч./Небе) срещу Борусия Мьонхенгладбах може да бъде там. Тъй като Томас Мюлер и Робърт Левандовски отсъстват поради жълти забрани, германските рекордни шампиони са принудени да направят промени. Един от вариантите за нападението е 19-годишният холандец Джошуа Зиркзи. "Той е на прав път и със сигурност е добра алтернатива. Джошуа има самочувствието, също от своите съотборници", каза Флик. Третият нападател Kwasi Okyere Wriedt, който вкара 19 пъти този сезон, ще бъде в състава срещу Gladbach.

Баскетбол: ФК Байерн бавно се подгрява за нокаутиращите кръгове на турнира за шампионат в Бундеслигата в Audi Dome у дома. Германските шампиони победиха БГ Гьотинген в петък с 90:55 (47:31). За фаворита на турнира, който вече се класира за четвъртфиналите в плейофите, това беше втора победа в играта от третата група. Гьотинген обаче трябваше да приемат второто си поражение.

Пред почетния президент Ули Хонес Данило Бартел беше изключителният мюнхенски актьор на пода с 19 точки. В победената Долна Саксония Марвин Омувви беше най-успешният хвърляч с 13 точки. Байерн контролираше играта и противниците почти непрекъснато. В допълнение към баварците като участници в плейофа вече са потвърдени ratiopharm Ulm, Alba Berlin и MHP Riesen Ludwigsburg.

Във вечерната игра отборът на Hakro Merlins Crailsheim загуби от EWE Baskets Oldenburg с 83:85 (38:44). След четири поражения плейофите ще се проведат без Крайлсхайм, което може да предизвика сензация в Бундеслигата преди пробив на Корона.