TV Unna rec; ngt STS към дерби; четвърта победа; изпълним

Актуализирано: 26.10.2012 г., 12:00 часа

дерби

Продължаване на полета на върховете: TV Unna иска да разшири силната си серия срещу Schwerte и също да остави паркета като победител в четвъртия мач.

Сезонът вече е на три игрови дни, но след мъчително дългата есенна почивка часовниците ще бъдат нулирани преди четвъртия игрови ден. Повечето отбори тренираха непрекъснато, някои също изиграха тестови мачове. Какво си струваше, ще се види през уикенда.

Ландеслига, мъже

TV Unna - Schwerter TS (неделя 16:00, училищен център на юг). Настроението сред новодошлите в момента не може да бъде много по-добро. След три победи от три мача, отборът поздравява от върха на таблицата. В допълнение, отборен отбор от Купата на WBV беше боулиран. С Шверте отбор пътува към дербито, което загуби първия си мач за сезона с мизерна тройка, а втория само с две точки. Това буквално вика за репарации. Унас Макс Шрик е убеден в силата на собствения си отбор: „Ако продължим там, където сме спрели преди почивката, тогава победата срещу Шверте е осъществима.“ Треньорското дуо Йохимсен/Хейн може да привлече пълния състав.

Национална лига, жени

SG Ruhrbaskets - TVG Kaiserau (сб. 17:00). Жените от TVG са изправени пред едно от най-тежките гостувания през сезона. Отива при непобедените лидери във Витен. И въпреки че треньорът Улф Криноевски има всички жени на борда, „ние не изчисляваме много.“ Досега Рурбаскетите не показаха никаква слабост и спечелиха своите игри средно с 20 точки. Те бяха сред най-добрите отбори в лигата през миналия сезон. Новодошлия от Methler е пред час на обучение.

Областна лига, господа

GSV Fröndenberg - TV Flerke/Welver (петък 20:15 ч., Зала на основно училище). Планът на играта предлага любопитно съзвездие за Fröndenbergers - те играят шест от следващите седем мача у дома. Време е да започнете серия! „Искаме да влезем в ролята на фаворити и да спечелим“, обяснява накратко играчът Тимо Аренд. Предзнаменованията са доста добри, защото с Клар, М’Буту и ​​Каценберг трима играчи се завръщат в отбора. Новодошлия в лигата Flerke/Welver все още е непознат. С комбинацията от млади и опитни играчи те в никакъв случай не трябва да бъдат подценявани.

BG Lünen - TVG Kaiserau (неделя 16:00). Треньорът Юрген Хекерс описа тестовите игри, изиграни по време на почивката, като „така-така“. Това се вписва в картината, защото първата игра на тевтонците за сезона също не беше много по-добра. В крайна сметка имаше победа срещу Хам III. Срещу BG, TVG разчита предимно на високите си хора. "Люнен е силен у дома, но аз виждам по-добре в Центъра", каза Хекерс. Как можеш да победиш Lünen? „Планът е да извадим стрелците от играта и да прокараме много бързи пробиви през добра защита.“ Треньорът разполага с целия отбор.

TVG Kaiserau II - BC Soest II (сб. 20:00, Eichendorffhalle). Три мача, три поражения, най-слабата офанзива в лигата, плюс втората най-лоша защита - треньорът Норберт Мюлман не може да бъде завиден за задачата си. Кривата на формата на предпоследната маса обаче се показа последна. Дали това ще е достатъчно срещу младия и много силен отбор на БК е друг въпрос. Тенденция: по-скоро не.