Тенис на маса между радост и скръб

Трите мъжки отбора, които действаха тази седмица, показаха, че радостта и скръбта често са тясно свързани в спорта. Докато първи отбор като алпинист до дистрикт клас А далеч до един 6-6 равенство дойде, спечели трети отбор - Повишен в дистрикт клас С - с 10: 2. Изгубени от друга страна има втори отбор играта на купата с 2: 4.

Всъщност първият мъжки отбор трябваше да изиграе мача си срещу SV Riedering в собствената си зала. В краткосрочен план обаче домашните права бяха разменени. Първоначално суапът изглеждаше лош, тъй като FTR секстетът бързо бе с 3: 0 в Riedering.
След това Матиас Кубиак победи Томас Бол, който между другото също играе за FT преди няколко години, в три сета. "Примо-Тийм" добави още две точки към кредитната сметка към злощастното поражение от пет сета на резервния играч Борис Понграз. След 3: 6 беше само въпрос на време да "загубите".
Франц Рейбл също изоставаше с 1: 2 срещу Томас Бол. Той обаче се справи с обрата и спечели решителния сет с 14:12 в продълженията. Борис Понграц добави точката към пет сета победа на Адалберт Хофман срещу Сьорен Шпренгел с три сета срещу Стефан Ротмайер (11: 1/11: 3/11: 5), което в крайна сметка доведе до приятното равенство 6: 6.

За FTR вкарах: Хофман (2), Джержецки, Рейбл, Кубяк, Понграц (по 1).

маса
Капитан Франц Райбъл можеше да бъде много доволен от представянето на своя отбор, който спечели първата точка в първата игра за сезона на SV Riedering.

Третият отбор при мъжете спечели ясна победа за домакините с 10: 2 в началото на новия сезон срещу TSV Brannenburg. Срещу "Inntal Quartet" домакините бързо увеличиха с 4: 0. Фактът, че Стефен Краузе тогава загуби дуела срещу Себастиан Майер в четири сета, може безопасно да бъде записан като индустриална авария.
В следващите три мача получихте още три точки, които доведоха до 7: 1. Осмата контра едва не се появи веднага. Герхард Ерлих обаче загуби - след като успя да изравни 1: 2 преднина срещу Себастиан Майер и поведе 7: 1 в решителния сет - в крайна сметка срещата му.
Но можех да разчитам на колегите си от клуба. След като Стефен Краузе спечели точката, Борис Понграц увеличи - макар че трябваше да се откаже от сет номер три срещу Петер Шрьокер - до 9: 1. Александър Швец направи последната точка с ясна победа с 3: 0 над Хелмут Фриш. С победата 9: 1, повишеният отбор вкара две важни точки в битката за изпадане.

За FTR III вкара: Понграц, Швец (по 3), Краузе, Ерлих (по 2).

Манфред Накен срещу SV DJK Heufeld III, така би могло да се нарече срещата в областната купа на окръжните класове. Триото на FTR загуби с 2: 4 в първия кръг и бе представило само кратко гостуване по отношение на купата.
Манфред Накен бе в началния мач срещу Маринус Месерер с 0: 2 сета назад, изравни и спечели решителния сет с 12:10. Между Мартин Лишевски и Бернхард Крацер също можете да развеселите пет изречения. За съжаление изстрелът в крайна сметка даде обратен ефект. След дефицит от сет 1: 2, Лишевски също изравни. Все пак загуби решителния сет с 10:12.
След още две поражения за триото на FTR, отново Манфред Накен успя да намали до 2: 4 с победата от четири сета срещу Conny Kifinger. Щефен Краузе беше отговорен за точка номер четири за домакините. Той трябваше да признае поражение в четвърти кръг - след съкращаване на дефицит от 2: 0 срещу Бернхард Крацер.

За отбелязаните FTR II: Врат (2).