Сълзи вместо триумф: U-20 жени губят финала на Световната купа

Токио (dpa) Сълзи вместо триумф: Германските млади футболисти не са успели да увенчаят Световната купа U20 в Япония с титлата. В събота селекцията на Германската футболна асоциация (DFB) загуби с 0: 1 (0: 1) срещу отбора на САЩ на финала.

сълзи

На Националния стадион в Токио Киалия Охай (44-та минута) беше успешна за американците, които спечелиха третата титла в тази възрастова група на шестото Световно първенство след 2002 и 2008 г. и сега са рекордни шампиони.

Всички юноши на DFB бяха спечелили предишните си пет мача от Световната купа, без да допуснат гол, но останаха на финала пред 30 000 зрители без никакво въздействие. Две години след триумфа на домашното световно първенство, защитата на титлата беше пропусната. През 2010 г. финалът в Билефелд беше победа с 2: 0 срещу Нигерия. Освен това беше спечелена Световната купа през 2004г.

Треньорът на DFB Марен Мейнерт вече беше начело през 2010 г. и сега трябваше да се задоволи със сребърния медал. "Много съм разочарован, но изиграхме страхотен турнир", каза Майнерт след финала. «Не мога да обвинявам екипа си. Виждате, че дадохме всичко за 90 минути. "

Треньорката беше променила стартовия си състав след гладката победа с 3: 0 на полуфинала срещу домакините Япония на една позиция. Аня Майке Хегенауер от Фрайбург се премести в отбора за Никол Рослер от СК Бад Нойенар. Преди това Хегенауер игра на четвъртфиналите срещу Норвегия (4: 0) в началната форма.

Дванадесет дни след категоричната победа с 3: 0 в груповата игра срещу САЩ, Meinert-Elf имаше затруднения с американците във втория двубой. Момичетата от САЩ бяха добре подготвени за играта на немската комбинация и се държаха срещу нея. Юношите на DFB едва ли биха могли да поставят акценти в офанзива.

В първата част опасност предизвика само далечен изстрел на Мелани Леуполц (31-ва) от Фрайбург. Американците действаха по-безчувствено. Охай затвори добра комбинация малко преди почивката, за да направи 1: 0 след предварителната работа на Кристал Дън. Луиза Венсинг и Анабел Йджер бяха изоставени в защитата на DFB.

След почивката германският отбор засили усилията си, но остана неуспешен: Леони Майер удари гредата с смел удар (72.) Американските момичета бяха стабилни в защита и донесоха преднината с течение на времето.

Япония триумфира в играта за третото място. В „малкия финал“ в събота в Токио домакините заслужено победиха Нигерия с 2-1 (1-0). Най-добър голмайстор на Световната купа бе Ким Ун Хва от Северна Корея със седем гола. Лена Лотцен от ФК Байерн Мюнхен вкара най-много турнирни голове за германския отбор (6).