След рекорден фалит Украйна очаква завръщащите се в играта на Германия

Украйна очаква завръщащите се за играта на Германия

украйна

8 октомври 2020 г., 17:23 | dpa

Националният отбор на Украйна загуби със 7: 1 от Франция в Париж. Снимка: Франсоа Мори/AP/dpa.

Киев (АП) - След най-голямото поражение в международния им мач-
Историята се надява националният отбор по футбол на Украйна да подсили мача на Лигата на нациите срещу Германия.

За домакинския мач в събота (20.45 ч./ARD) в Киев старши треньорът Андрей Шевченко очаква завръщането на шестима редовни играчи от майстора Шахтьор Донецк, които отсъстваха от приятелския дебат срещу Франция в Париж с 1: 7 в Париж поради коронавирусни инфекции. "Утре играчите на Шахтьор ще имат тестове, след което ще стане ясно кого можем да повикаме в този отбор", каза Шевченко след мача.

Според четвъртия в таблицата в украинската Премиер лига, всички играчи, треньорският и екипът за поддръжка са преминали тестове за корона вирус в четвъртък. Всички бяха в самоизолация от понеделник. "Резултатите се очакват в петък сутринта," каза Шахтьор. След това ще бъдат взети решения за възобновяване на обучението.

Разрушена от свързаните с короната неуспехи и наранявания, Украйна претърпя най-голямото поражение в историята си срещу Франция със 7-1. „Франция са световните шампиони - за съжаление не можахме да доведем най-добрия си отбор със себе си, за да се състезаваме с тях по никакъв начин“, каза Шевченко.

В неговата селекция липсваха шестима редовни играчи поради карантината за коронавирус на първодивизионния клуб Шахтьор Донецк. Четирима играчи направиха своя международен дебют в сряда. 45-годишният треньор на вратарите Александър Шовковски беше вкаран в състава като резервен вратар.

• Лига на нациите:Украйна срещу Германия - предварителен преглед и бакшиш
  • Коефициенти на Лигата на нациите:Кой ще детронира Кристиано Роналдо и Португалия?

Броят на случаите на корона се увеличава бързо в Украйна. В четвъртък са регистрирани 5397 нови инфекции - дневен рекорд. Въпреки това, след одобрение от кмета Виталий Кличко, в събота се очакват хиляди зрители на Олимпийския стадион.