Рапид Виена губи от Щхтьор Донецк

Шахтьор Донецк спечели с 1: 0 (0: 0) при Рапид Виена и преминава в реванша след седмица с добра начална позиция. В упорита игра Марлос вкара победния гол за украинците малко преди полувремето (44).

щхтьор

Рапид Виена - Шатьор Донецк 0: 1 (0: 1)

цел: 0: 1 Марлос (44-и)

Тежка битка в Австрия: осем жълти картона и две разкъсвания бяха резултат от интензивен двубой, който Шахтьор спечели тясно, но не незаслужено. Особено след като австрийците два пъти бяха късметлии, когато съдията Бьорн Куйперс интерпретира две спорни сцени в полза на домакините.

Само след седем минути Робърт Берич беше с прекалено висок лакът в битка с Александър Кучер, удари украинеца в лицето и беше добре сервиран с жълто. Следващата сцена след малко по-малко от половин час: Луис Шауб изигра топка за повдигане на косата в цевта на Алекс Тейшейра, която беше свалена сама пред портата - за щастие на Рапид, свирката остана безмълвна.

Така че заслужената преднина отпадна от играта: Ярослав Ракицки проникна отляво и вкара топката вътре, където Марлос остави Стефан Ауер и умишлено завърши (44-и). Горчив за Рапид: Две минути преди това Флориан Кайнц имаше преднина на крака (42-ра), но намаляването му от единадесет метра остърга вратаря Андрий Пятов с брилянтна игра от корнер.

Под проливния дъжд играта остана конкурентна и тежка през второто полувреме, но не и несправедлива. Украинците рано преминаха към административен режим и оставиха топката и играта на виенчани, които не можеха да направят малко с тази роля. Липсваше решителното подаване в дълбочина или елементът на изненада в играта на Rapid. Така Донецк донесе тесен аванс с течение на времето и влезе във фаза като фаворити.