Потсдам претендира за трето място срещу Есен

Турбината Потсдам стартира 15-ти мач дни претендира за трето място в Allianz Frauen-Bundesliga зад топ дуото на VfL Wolfsburg и FC Bayern Munich. Срещу SGS Essen, бранденбургците се биха с 2: 2 (1: 2), след като изостанаха с 0: 2. С 29 точки Потсдам остава с две точки пред есеите, които продължават да заемат четвърто място.

потсдам

Зад Потсдам, SC Freiburg се изкачи на пето място с 6-1 (3-0) победа в MSV Duisburg с 24 точки. След това поражение зебрите се плъзгат до десето място, тъй като Байер Леверкузен се наложи с 3: 0 (2: 0) срещу Борусия Мьонхенгладбах и зае девето място в таблицата. Мьонхенгладбах все още без победа след 15 мача и последен в женската Бундеслига на Алианц.

Потсдам се бори обратно към играта

Есен започна мощен старт и от самото начало създаде проблеми на противника. С първия шанс за гол първият гол падна за гостите. Леа Шулер първоначално се провали с удар от границата на наказателното поле към вратаря на Потсдам Лиза Шмиц, но Даника Ву преобразува разликата до 1: 0 (5-та). Домакините не можаха да се освободят от собствената си половина в ранните етапи и в 12-ата минута на играта Шюлер увеличи резултата с 2: 0 с 11-ия си гол за сезона. Националният играч можеше да реши играта преди почивката, но противниковият вратар (19-и) и стълбът (40-и) застанаха на пътя й. Вместо това Потсдам съкрати в 42-ата минута от Виктория Швалм до 2-1.

Последвалият удар даде на домакините нова смелост. В 51-ата минута Свеня Хут удари гредата със свободен удар, след което голмайсторът Швалм удари само страничната мрежа. Есеите обаче останаха добре в играта и затова на вратаря Шмиц трябваше да отнеме много време, за да обезвреди удара на Никол Аньоми от разстояние (53-та). След час вратарят на Есен Ким Синдерман също трябваше да превъзхожда, като първо парира с глава на шведката Аманда Илештедт, а след това и удар на Швалм. Почти двайсет минути преди края заслуженото изравняване: Фелиситас Раух сервира Лара Прасникар, която натисна отблизо до 2-2 (72-ра). В заключителните етапи Потсдам дори имаше шанс да спечели, но не трябваше да вкарва нов гол.

Фрайбург и Леверкузен с сигурни победи

В Дуисбург, ФК Фрайбург осигури ясни условия през първото полувреме. Клара Бюл изведе гостите в преднина с втория си гол за сезона в 24-ата минута. Шарън Бек (35-та) и Джобина Лар дори объркаха резултата до 3: 0 в рамките на три минути. През второто полувреме Ребека Кнаак също подписа списъка с голмайстори. Капитанът на Фрайбург вкара 4-0 за SCF в 56-ата минута. Но MSV също трябва да отбележи гол. Катлийн Радтке вкара в 77-ата минута, за да направи 4-1. Крайната точка обаче бяха гостите. Верена Видер и Стефани Сандърс увеличиха във финалната фаза до 6: 1 (85./88.).

Байер Леверкузен също не остави съмнения относно тройка срещу дъното на таблицата Борусия Мьонхенгладбах. След четвърт час Ивана Руделич отбеляза 1: 0 за райнландерите. Хенрике Салман направи 2: 0 в 39-ата минута преди почивката. През второто полувреме малко се случи дълго време, докато жените от Леверкузен успяха да отбележат 3-0 в 81-ата минута.

Турбината Потсдам стартира 15-ти мач дни претендира за трето място в Allianz Frauen-Bundesliga зад топ дуото около VfL Wolfsburg и FC Bayern Munich. Срещу SGS Essen, бранденбургците се биха с 2: 2 (1: 2), след като изостанаха с 0: 2. С 29 точки Потсдам остава с две точки пред есеите, които продължават да заемат четвърто място.

Есен започна мощен старт и от самото начало създаде проблеми на противника. С първия шанс за гол първият гол падна за гостите. Леа Шулер първоначално се провали с удар от границата на наказателното поле към вратаря на Потсдам Лиза Шмиц, но Даника Ву преобразува разликата до 1: 0 (5-та). Домакините не можаха да се освободят от собствената си половина в ранните етапи и в 12-ата минута на играта Шюлер увеличи резултата с 2: 0 с 11-ия си гол за сезона. Националният играч можеше да реши играта преди почивката, но противниковият вратар (19-и) и стълбът (40-и) застанаха на пътя й. Вместо това Потсдам съкрати до 2: 1 в 42-ата минута от Виктория Швалм.

Последвалият удар даде на домакините нова смелост. В 51-ата минута Свеня Хут удари гредата със свободен удар, след което голмайсторът Швалм удари само страничната мрежа. Есеите обаче останаха добре в играта и затова пазачът Шмиц трябваше да отнеме много време, за да обезвреди удара на Никол Аньоми от разстояние (53-та). След час вратарят на Есен Ким Синдерман също трябваше да превъзхожда, като първо парира с глава на шведа Аманда Илещедт, а след това и удар на Швалм. Почти двайсет минути преди края заслуженото изравняване: Фелиситас Раух сервира Лара Прасникар, която натисна отблизо до 2-2 (72-ра). В заключителните етапи Потсдам дори имаше шанс да спечели, но не бива да бъде удрян отново.

В Дуисбург, ФК Фрайбург осигури ясни условия през първото полувреме. Клара Бюл изведе гостите в преднина с втория си гол за сезона в 24-ата минута. Шарън Бек (35-та) и Джобина Лар дори объркаха резултата до 3: 0 в рамките на три минути. През второто полувреме Ребека Кнаак също подписа списъка с голмайстори. Капитанът на Фрайбург вкара 4-0 за SCF в 56-ата минута. Но MSV също трябва да отбележи гол. Катлийн Радке се разписа в 77-ата минута, за да направи 4-1. Крайната точка обаче бяха гостите. Верена Видер и Стефани Сандърс увеличиха до 6: 1 във финалната фаза (85/88.).