Поредицата от победи завърши: Gladiators Trier губят лъвове в Карлсруе

Явно поражение в силния Карлсруе. Най-добри хвърлячи на Трир: Йордан Гайст (22 точки) и Стефан Илжьофер (15). Следваща игра в петък вечерта (19:30 ч.) Срещу Ехинген на арената на Трир.

загуба

ОПИТАТЕЛ. Шесто срещу четиринадесето беше казано в събота вечерта в Karlsruhe Europahalle. Там PS Karlsruhe LIONS и RÖMERSTROM Gladiators Trier се срещнаха в началото на новото десетилетие и втората половина на BARMER 2-ра баскетболна лига. Старши треньорът Кристиан Хелд изпрати следните непроменени начални пет за шесто поставения Триер срещу 14-ти от Карлсруе: Рупърт Хенен, Йордан Гайст, Кайл Дрангинис, Стефан Илжьофер и Тил Глогър. Триерите трябваше да се справят без стража Кевин Смит, който беше аут с контузия в рамото. В Карлсруе нямаше снайперист Филмор Бек.

За Трир Джордан Гайст откри играта с четири бързи точки. Но домакините от Карлсруе също започнаха домакинския си мач буден: резултатът 12: 8 след четири минути игра за отбора на Баден, който представи оживен и самоуверен баскетбол. Агресивният стил на игра на "лъвовете" обаче означаваше също така, че на Трир беше разрешено да отиде до линията за свободни хвърляния в средата на четвъртината, когато домакините фаулираха - беше достигната границата на фаул на отбора. Това не промени факта, че заместникът Даниел Норл стабилизира преднината на Карлсруе при 19:14 с пет точки от банката. Силният германо-американец Норл вкара общо седем точки до края на четвъртината и така допринесе значително за преднината на Карлсруе с 25:20 след 10 минути.

В началото на втората четвърт триерите се затрудниха, особено в преходната защита, получавайки прости бързи вражески атаки след собствените си кошници. 29:24 резултатът за Карлсруе след 23 минути. Лъвовете продължават да бъдат бързи и последователни, например Морис Плюскота с потъването до 31:24. В резултат на това няколко грешки от двете страни под формата на загуби на топка. Дори почивка донесе малко повече спокойствие в играта. Предишният силен Карлсруе Център Плюскота вече събра третия си фаул, но засега остана на пода. А Плюскота се погрижи Карлсруе да се оттегли до 34:25. Джордан Гайст отговори на 34:27, но малко след това трябваше да наблюдава Брандън Конли да потапя 36:27 за Карлсруе по изключително зрелищен начин. Тайм аут Christian Held. Някаква разлика до този момент? Домакините удариха разстоянията, които Триер най-често пропускаше. 45:30 резултатът, една минута преди полувремето. Брайън Коулман добави тройка точно преди сирената и даде преднина на отбора си 48:30 след 20 минути.

В последната четвърт Трир взе ипотека от 23 точки със себе си. Тройка от корнер в началото на финалната част на Стефан Илжьофер даде нова смелост (75:55) от страна на гостите. Сега гладиаторите правеха всичко възможно, за да обърнат играта. Но преднината все пак беше 20 точки за лъвовете, които многократно намираха успешни решения срещу защитата на зоната на гладиаторите. Например Орландо Паркър, като хвърли дистанция до 82:57 с оставащите около седем минути. В резултат - и не е изненадващо - хората от Трир вече не са успели в чудеса. Въпреки саможертвените усилия на гладиаторите, играта завърши 99:76 за PS Karlsruhe LIONS.

Така Трир пропусна шанса да отмъсти за първия мач. Вместо седма поредна победа, отборът претърпя първото си поражение от няколко седмици. След това отборът на Кристиан Хелд може да се опита да започне нова печеливша серия в домакинството срещу отбора Ехинген Урспринг в петък (от 19:30 ч. В Трир Арена).

Гласувайте за играта

Йонас Боршел, помощник-треньор на RÖMERSTROM Gladiators Trier: „Карлсруе действа невероятно добре, особено в един на един, и излезе с невероятно количество енергия през първото полувреме. За съжаление не успяхме да намалим значително ранния дефицит отново. По-добрият отбор заслужаваше днес и явно спечели. "

За Трир: Чейс Адамс (7 точки), Кайл Дрангинис (1), Джермейн Бъкнор (5), Рупърт Хенен (5), Люсиен Шмише (4), Килиан Диц (0), Томас Грюн (7), Стефан Илжьофер ( 15), Джордан Гайст (22), Тил Глогър (10) и Маркус Зок (DNP).

Най-добри хвърлячи PS Karlsruhe LIONS: Даниел Норл (23 точки), Брандън Конли (17), KC Ross (15)