Поражение при специални обстоятелства

Алтенвалде. Три младежки отбора по национална хандбална лига бяха в действие миналия уикенд. Триото само претърпя поражения, но обстоятелствата, които доведоха до тях, бяха извънредни. Един отбор можеше да събере само пет полеви играчи, друг трябваше да вземе назаем по-млад вратар, а третият загуби само в последните секунди.

специални

Landesliga мъжки B-Jgd.: TSV Altenwalde - TV Oyten 24:37 (12:20): Отборът на Altenwalde започна мача слабо. Ян Бургдорф и двамата вратари Алекс Рудолф и Рафаел Шрифер отсъстваха поради болест. За това C-младежът Тимо Клуге застана между постовете. Той обаче няколко пъти парира отлично. Първите дванадесет минути принадлежаха изключително на госта от Ойтен, те се възползваха главно от лошите подавания на местните жители, които приканваха да контраатакуват. Защитата на Altenwalder беше по-добра от предишните мачове. Гостът беше ясно напред до почивката (12:20). Домакините започнаха второто полувреме по-будни и агресивни. В крайна сметка Altenwalder не бяха достатъчно последователни, тук оставиха твърде много добри възможности. Като цяло може да се види възходяща тенденция, така че треньорът Малер, поражението от 24:37 не може да бъде предотвратено.

TSV: T. Kluge (гол), M. Neu (5), J. Both (5), T. Rosenberg (3), S. Willeck (3), T. Paulsen (3), L. Reimpell (3 ), C. Herzberg (2).

Национална лига жени A-Jgd.: TuS Wagenfeld - TSV Altenwalde 31:14 (14: 7): Altenwalde трябваше да отиде до Wagenfeld с много малък отбор. Те искаха да напуснат с осем играчи, но още двама играчи съобщиха, че са ранени или болни преди началото на пътуването. За останалите TSV-и така или иначе не ставаше дума. Превъзходени от жените от Алтенвалд се биха смело в продължение на 60 минути и показаха, че не винаги е важен резултатът, а играта и спортната мисъл. По пътя към дома играчите бяха изтощени, но по някакъв начин също доволни, че не бяха отменили играта. Краен резултат 31:14 за TuS Wagenfeld.

Играха още: Maike Theede (гол), Juline Vetter, Wencke Straßheim, Alena Haude, Sarah Friebe, Nadine Schönewolf,

Национална лига жени B-Jgd.: HSG Schwanewede - TSV Altenwalde 21:20 (13:14): Силната игра на гостите не беше възнаградена. Нямат късмет, за да допуснат последния гол десет секунди преди края. Жените от Алтенвалд имаха силен старт в играта и поведоха с 3: 0. Но тогава Шванеуеде беше на спусъка и поведе с 13:10. TSV обаче вкара 4-0, така че почивката беше 13:14. Второто полувреме остана вълнуващо. След междинен резултат 16:18, HSG след това поведе 20:18. TSV успя да изравни 20:20, но след това победният гол на Schwaneweder падна малко преди края.

Алтенвалде стартира: Свеня Плок (в гол), Лора Бааке (2), Манди Кронджагер (4), Амели Фишер (1), Шарън Холц (5), Кира Фрайтаг (6), Мейра Холц (1), Карина Майер, Жул Сантьор (1).