Изобразително: IDM стартира Oschersleben 2018

oschersleben

IDM Superbike: Две дузини диваци. Победителите в състезанието Михалчик и Макелс вече са отпред.

IDM стартира сезон 2018 в Oschersleben. В Superbikes пилотите на BMW Бастиен Макелс и Иля Михалчик споделиха победите и в двете състезания. Ян Халбих зарадва с 3-то място на Holzhauer-Honda (в първия манш), както и Доминик Шмитер в Suzuki (във втория). Веднъж MGM-Yamaha беше включена на пето място, с Дани де Бур, който се стреми към още по-добро решение с настройката за стандартните гуми Pirelli, във втория манш холандецът се оттегли с технически дефект. Lucy Glöckner зае осмо място за Kawasaki във второто състезание, след като беше грубо докоснат от състезател в първото състезание.

В клас IDM Supersport 600 Кевин Уор спечели второто състезание и взе цялостната преднина в шампионата. Макс Ендерлайн, който беше направил редица обиколки, падна в последния ъгъл. Истински наскоро беше поел ръководството от него. Ендърлайн искаше да контрира, но планът се обърка. Независимо от това, саксонецът с дрипава маскировка спести 10-то място на финала и по този начин практикува ограничаване на щетите. В IDM Supersport 300 първоначалната победа отиде при Максимилиан Каплер. 20-годишният ездач на KTM от Оберлунгвиц понижи Виктор Стийман на второ място. Във второто състезание холандецът победи бързия германец и по този начин води първенството.