ЕДНА 98: Джорджо Петросян печели реванш срещу Петчморакот

В основната битка на „ONE 98: Господари на съдбата“ в Куала Лумпур, звездите в кикбокса Джорджо Петросян и Петчморакот Петчиинди уредиха своите неизплатени сметки (преживейте на ranFIGHTING.de).

реванш

Мюнхен/Куала Лумпур - Джорджо Петросян се счита за най-добрия кикбоксър в света във всички категории тегло. Колко добър всъщност е италианецът с арменски корени, той доказа на „ONE 98: Господари на съдбата“ в Куала Лумпур. Петросян и Петчморакот Петчийнди повториха четвъртфиналите на Гран при на ONE ONE в полусредна категория и той отпразнува 100-ата победа в кариерата си.

Когато се срещнаха за първи път през май, Петчморакот, многократен световен шампион по муай тай, постоянно използваше незаконни техники за муай тай, след което ONE Championship организира директен мач. Петросян спечели този реванш на ONE 98 единодушно по точки, така че сега е на полуфиналите на ONE Grand Prix.

Петросян определи първия кръг отблизо с удари. Петчморакот инициира размяна на удари във втория рунд и избута Петросян на земята, но той отговори с ляв ъперкът и вкара най-добрия гол в кръга. В третия рунд двата лоукика се размениха, преди Петросян да отбележи няколко пъти с лявата си ръка. Тогава той взе 100-ата победа в кариерата си от съдиите.

ranFIGHTING.de: Вземете Black Pass

Порталът носи акценти от бокса, широк спектър от други бойни изкуства и най-добрите събития на живо във вашия дом.

Лий се проваля на тепиха пред Николини

Анджела Лий от Сингапур, женската фигура на ONE Championship, искаше да се докаже отново в славата категория след първата загуба в кариерата си. Действащият носител на титлата с атомно тегло загуби битка за титлата в слама категория през март и отново се състезава в тази по-висока категория в Куала Лумпур - но не срещу противник, а срещу бразилката Мишел Николини, осемкратен световен шампион по бразилско жиу-жицу. Николини доминираше Лий почти през цялото време на борбата на тепиха и след три рунда спечели единодушна победа по точка.

В основната програма двама местни малайзийски герои също зарадваха публиката. Ev Ting принуди японеца Daichi Abe да се оттегли след 4:44 минути от втората обиколка със заден гол дросел. Неговият сънародник Джихин Радзуан беше още по-бърз, тя накара Филипина Джомари Торес да бъде съборена в триъгълна дросел след 3:07 минути от първата обиколка.

Също така в основната програма, амбициозният индиец Гурдаршан Мангат отпразнува втората си победа за четири месеца, когато победи индонезиеца Абро Фернандес с единодушно решение по точки.