Спортно карате

Международна купа на Нидеррайн

Публикувано от администратор под Общи на 20 ноември 2011 г.

С общо 6 стажа, карате дивизията на SSV Nübbel успя да завърши състезателната 2011 година много успешно.

спортно

На 19 ноември 2011 г. в Бедбург-Хау се проведе 9-тата Международна купа за Нидеррайн.

598 спортисти от Германия, Белгия, Холандия и Португалия се състезаваха в Северен Рейн-Вестфалия за желаните стажове

За карате дивизията Нюбел този турнир беше краят на много успешния сезон 2011.

Малката група от Нюбел измина общо 1200 км на този ден (в този момент, много благодаря отново на Инкен и Самир!)

Всичко започна с младежите от U14 (Mattis Pütz, Michel Boldt и Jermaine Shakchir).

Jermaine (U14, + 45 кг) направи първия си турнир след дълга почивка (счупен палец), но всъщност не се включи в състезанието в първата си битка и загуби от Седрик Хорстмайер от Северен Рейн-Вестфалия.
Благодарение на по-нататъшните победи на Хорстмайер, Джермейн успя да продължи да се бие за утешителния кръг.
За съжаление Джърмейн наистина не можа да намери пътя към обичайната си форма в утешителния кръг, но показа голяма воля за битка в битките си!

И Мишел Болд, и Матис Пютц стартираха в групата до 14 кг.

В пул А Мишел успя да се наложи до полуфиналите, а Матис, който започна в пул Б, лесно стигна до полуфиналите на своя басейн.

За съжаление и двамата загубиха полуфиналната си битка и трябваше да се борят за 3-то място през утешителния кръг.
Матис се би много фокусиран, но не можа да компенсира малка грешка, която накара опонента му да спечели точка.
Така че Матис напусна тепиха без класиране, въпреки супер боен предварителен кръг, срам!
Мишел, който винаги можеше да се подобри в последните турнири, също се би в утешителния кръг и спечели битката си.
Така че след страхотен предварителен кръг, 3-то място за Мишел Болд!

В категория U 16:
Неле Милке (-47 кг)
Фрея Кристиансен (+ 54 кг)
Торбен Берендт (-70 кг)

Неле и Фрея се биеха много съсредоточено и с правилната тактика бързаха от победа до победа в предварителния кръг!
И двете момичета бяха на финала в своите теглови категории.

Торбен Берендт за съжаление се отказа от преднината си в първата битка и загуби тази среща много нещастен.
Торбен също не намери правилната тактика в утешителния кръг, а също така загуби много близо до Eugen Keler от Бременската карате асоциация.
Независимо от това, Thorben се е подобрил неимоверно през последните няколко месеца и първите победи определено няма да се забавят през 2012 г. 😉

Неле се бори на финала срещу много силната Сара Хубрих от Карате асоциацията на Северен Рейн Вестфалия.
Неле водеше с 3: 0 и трябваше да бъде внимателна в последната секунда, защото опонентът й се приближи до 2: 3 точки в хода на битката.
Неле обаче умело комутира съперницата си и спечели финала с 3: 2 точки.

Фрея се бори срещу Леа Бонзера, също от Северен Рейн-Вестфалия, на финала.
Тази битка премина в продължения и можете да кажете и на двамата бойци, че предварителният кръг е много изтощителен.

Тогава Фрея най-накрая успя да поведе с красива юмручна техника, от която никога не се отказа! Така второто 1-во място за Нюбел.

Феликс Бехрендт (на 15 години) пристигна на 18 ноември 2011 г.
Националният треньор Томас Ничман беше избрал този турнир като подготвителен турнир за ЕМ 2012 и покани националния отбор на уикенд в Дуисбург.
Тъй като Феликс ще бъде на 16 години през февруари и ще се бие в юношеската дивизия (16-17 години) през следващата година, Феликс трябваше да се бие в "новата" възрастова група (U18, -64 кг) на този турнир.

В първата си битка Феликс успя да постигне ранна победа срещу Марсел Нойман (8 точки разлика).
В по-нататъшния ход на предварителните битки Феликс трябваше да се бие с действащия германски шампион от тази категория и национален отбор Феликс Перша.
С много добра тактика и бързи техники за юмрук, Феликс също спечели тази среща с 2: 1 точки.
В последната битка Феликс трябваше да се бие с Тохан Йозтюрк (Банзай Берлин).
Тохан, също член на националния отбор за юноши, не успя да използва обичайните си силни юмручни техники по време на битката.
Феликс успя да спечели тази трудна среща с 4: 0 точки с много добро движение от разстояние и бързи техники!
Наистина силно влизане в юношеската зона!

Наскоро Кая Теубер (жени, -60 кг) и Ким Бехрендт (мъже, -68 кг) трябваше да започнат.

Кая се включи много добре в състезанието и победи първия си съперник от Холандия (Дениз Вервоорт).
За съжаление Кая не можа да надделее в по-нататъшния курс и загуби много тънко с 0: 1 точки, срам.
В крайна сметка обаче Кая направи 3-то място. Честито.

За Ким този турнир беше поредният подготвителен турнир.
В първата битка Ким успя да се наложи над Филип Есер от Бергиш-Гладбах.
Във втората битка Ким загуби много нещастно с 4: 2 точки срещу Марвин Ъндърбърг.
Ким обаче успя да се наложи над утешителния кръг и спечели решителната битка за третото място.

Нюбелерите биха могли да се приберат много доволни с общо 3X 1-во място и 3x 3-то място.

Успешно в Улфборг на Купата Tenshinkan

Публикувано от администратор под Общи на 7 ноември 2011 г.

На 5 ноември 2011 г. в Ulfborg/DK се проведе годишният турнир за Tenshinkan Cup.

Откриването на турнира от домакина Алекс У. Розенбек

13 състезатели от SSV Nübbel отпътуваха до Ulfborg на 300 км в събота сутринта, за да участват в датското състезание по карате.

За участниците е положително преживяване да се биете срещу опоненти, които дори не познавате.

Прибл. 300 състезатели от Дания и Германия (Nübbel 😉 взеха участие в събитието, което е турнир с чисто кумите (свободна борба).

Състезателите са разделени на възрастови и теглови класове и в предварителния кръг се бият „всички срещу всички“.

От този предварителен кръг (2 битки) участниците за основния кръг се определят съгласно определен набор от правила.

Ако боец ​​загуби двете си битки, той елиминиран и състезанието приключва.

В основния кръг, след K.O. Системата се бори, т.е. Ако боец ​​загуби битката си, преди да се е класирал на полуфинал, той елиминиран, битките от предварителния кръг нямат влияние върху основния кръг.

Бойците, загубили на полуфинала, имат още един шанс да се борят за 3-то място, тъй като в този набор от правила има само 3-то място.

За участниците са гарантирани поне 2 битки и никакво ранно „движение“ след загубена битка.

12 Nübbeler (от 13!) Преживя позитивните битки в предварителния кръг и се класира за основния кръг, така че третата битка беше осигурена във всеки случай!

По-специално начинаещите се възползват от това правило.

Но разбира се и напредналите, важно е да подобрите техниката си срещу най-вече непознатите опоненти.

Pia KUNZ и Ruth HOHMANN се състезаваха във възрастовата група на момичетата -8 (без теглови категории).

И двете момичета подобриха своите битки и двете стигнаха до полуфиналите в основния кръг (Pia Pool A и Ruth Pool B).

Дотогава страхотно представяне от двамата начинаещи!

За съжаление, Пия и Рут не можаха да се класират за финала и така двамата Нюбелери трябваше да се бият като губещи в полуфиналите за 3-то място, което в крайна сметка беше спечелено от Рут ХОМАН.

Въпреки това и двете момичета се биеха много често и успяха да натрупат страхотни преживявания.

Nele MIELKE и Freya CHRISTIANSEN стартираха в класа на момичетата на 13-14 години (без тегло).

Този клас явно беше спечелен от двете жени в Нюбел, така че двете да се изправят една срещу друга на финала за 1-во и 2-ро място.

Фрея имаше малко "нос" напред на финала и успя да победи Неле днес.

Мишел Болд се бори във възрастовата група 9-10 години (без тежест) и ясно победи двамата си противници в предварителния кръг.

Също така в основния кръг нито един съперник не успя да застраши Мишел, който блестеше със страхотни техники за крака.

Само на финала срещу Ласе Богелунд от Олборг Мишел трябваше да признае поражението си с 0: 1, какъв срам!

Но все пак много страхотен резултат за младия боец.

Thorben BEHRENDT, Robin ENDRICAT и Felix BEHRENDT се състезаваха за Nübbel във възрастовата група на момчетата 15-17 години (без тежест).

И трите Nübbeler успяха да спечелят битките си в предварителния кръг и по този начин се класираха за основния кръг

За съжаление, Торбен беше „аут“ в първата битка в основния кръг.

Феликс и Робин победиха своите опоненти и така ни дадоха чист "финал на Нюбел", който този път беше спечелен от Робин 😉

След дълга почивка Ким БЕХРЕНДТ също стартира отново веднъж (мъже -75 кг) и използва този турнир като „въвеждащ турнир“.

Ким се бори много съсредоточено и атлетично и не загуби битка в предварителния и в основния кръг.

Ким най-накрая спечели финала ясно срещу датчанина Алън Клаузен.

Така състезателите от Нюбелер могат да започнат пътя си към дома с общо 3x злато, 3x сребро и 1x бронз.

Ким, Робин, Феликс, Неле, Фрея, Мишел, Рут 😉

Дори спортистите, които не получиха класиране, бяха доволни и щастливи от битките, които спечелиха, и разположенията на своите колеги от клуба.