НХЛ - Календарна седмица 07 за германските и австрийските играчи на НХЛ

(НХЛ-Германски новини) Тук ще намерите седмична актуализация за представянето на германски и австрийски хокеисти в НХЛ. Днес актуализацията за календарна седмица 07.

играчи

69 точки от 55 мача в момента означават четвърто място в Западната конференция. С тази точкова доходност, Лос Анджелис Кингс водят Тихоокеанската дивизия. Четири мача бяха предвидени за отбора на Лос Анджелис. Два мача бяха спечелени (9: 2 в Бостън - 5: 4 в Ню Йорк), кралете загубиха две (2: 5 в Ню Йорк - 1: 0 в Ню Джърси). В мача срещу Бостън Брюйнс Ерхоф успя да направи асистенция до 8: 2 междувременно. Тогава германецът, който обикновено получи малко ледников период през последните няколко седмици, беше депортиран в AHL в управлението на Онтарио. Ehrhoff вкара асистенция в два мача в отбора на Kings farm. Все още не е възможно да се предвиди как ще бъде Ehrhoff в бъдеще.

В момента жителите на Ню Йорк Айлъндс около Томас Грейс са четвърти в столичната дивизия. 64 точки от 54 мача означават седмо място в Източната конференция. Greiss не беше използван при победата с 3: 2 след дузпи в Columbus Blue Jackets. При победата с 5-2 домакинства два дни по-късно срещу Лос Анджелис Кингс Грейс беше на леда. Той успя да парира 28 от 30 изстрела (2 от тях надхвърлиха и 3 надминаха себе си) и излъчваше спокойствие и спокойствие през цялото време. В събота, 13 февруари, островитяните изиграха гостуването на Carolina Hurricanes, което загубиха с 3: 6. Ярослав Халак беше вратарят на стартиращите за островитяните, но беше заменен от Грайс след 40 минути (когато резултатът беше 2: 6). В последната третина германецът спаси 3 от 3 удара, а Мат Мартин вкара 3: 6.

С 84 точки от 54 мача, Вашингтон Капиталс и резервният вратар Филип Грубауер продължават да водят безспорно Източната конференция. Преднината на второ място (Ню Йорк Рейнджърс) сега е 14 точки. Две от три мача можеха да бъдат спечелени през изминалата седмица. В сряда, 10 февруари 2016 г., столиците се наложиха с 5-3 срещу Нешвил Хищници. Два дни по-късно отборът на Вашингтон посети Минесота Уайлд и спечели с 4-3 благодарение на хеттрика на Овечкин. Грубауер не е използван в нито една игра. В събота в програмата беше гостуването с Далас Старс. В бурна игра "Капиталите" загубиха с 3: 4. Звездите отбелязаха и четирите попадения в средната част, което означаваше, че Грубауер беше на леда за Брейдън Холтби в последната трета. С германския вратар зад гърба си, Вашингтон стигна до 3: 4 шест минути преди края, но не би трябвало да е достатъчно, за да изравни. Грубауер стоеше на леда 18:15 минути и проведе всичките 10 изстрела.

Три мача, две поражения. Това е равносметката на аризонските койоти около Тобиас Ридер през последната седмица. Койотите загубиха домакинския мач срещу Ванкувър Канукс с 1: 2 въпреки превъзходството си. Райън Милър изигра изключителна игра от страна на Ванкувър и осигури победа за своя отбор. Ридер игра ненатрапчиво. При домакинска победа с 4: 1 срещу Калгари Флеймс нещата тръгнаха по-добре за Койотите. Шейн Доан (2x), Оливър Екман-Ларсон и Антъни Дюклер бяха успешни за отбора от Аризона. Джо Колборн вкара за Калгари междувременно за 1: 3. Ридер винаги се опитваше да приближи диска към целта, но не можеше да се възнагради за работата си. Вчера беше играта на Сан Хосе Шаркс, която Койотите загубиха с 4: 1. Мат Тенисън, Крис Тиърни, Томаш Хертл и Джонас Донской вкараха головете за Акулите. Мартин Ханзал вкара единствения гол за аризонските койоти същата вечер по презентация на Тобиас Ридер. Ридер загуби по-голямата част от отбора си с четири удара към вратата и блокира нов удар. С 56 точки от 55 мача, койотите в момента са девети в Западната конференция. Доходността на точки означава четвърто място в Тихоокеанския дивизион.

63 точки от 54 мача в момента са в кредита на Питсбърг Пингвис около Том Кюнхакъл. Доходността от точки означава пето място в Metropolitan Division и девето място в Източната конференция. В понеделник, 8 февруари 2016 г., пингвините получиха патиците от Анахайм и спечелиха с 6: 2. Кюнхакъл стоеше на леда повече от 16 минути, работи усилено, но не можа да се възнагради. Изключителният мъж беше суперзвездата Сидни Кросби, който вкара четири точки (2 гола, 2 асистенции). Два дни по-късно отборът на Питсбърг получи Ню Йорк Рейнджърс и загуби с 3: 0. Въпреки превъзходството на изстрела, Хенрик Лундквист не можа да премине. Кюнхакъл изстреля три изстрела и направи проверка. Не беше на леда за нито един пропуснат гол. В петък, 12 февруари 2016 г., в програмата беше гостуването на Carolina Hurricanes, което бе спечелено с 2-1 след изпълнение на дузпи. Крис Летанг реализира решителната дузпа. Кюнхакъл стоеше на леда над 13 минути, караше чек и блокираше удар. Решителният човек на леда обаче беше Марк-Андре Флери.

Понастоящем Анахаймските патици около Korbinian Holzer заемат трето място в Тихоокеанския дивизион. 62 точки от 54 мача означават шесто място в Западната конференция. Седмицата започна зле с поражение с 2: 6 при Питсбърг Пингвинс. Ден по-късно в програмата беше гостуването с Филаделфия Флайърс, което спечели с 4: 1. Още два дни по-късно те трябваше да признаят поражение с 3: 4 след изпълнение на дузпи в Колумб Блу Джекетс. В последния мач за седмицата спечелиха с 3: 2 след продължения срещу Chicago Blackhawks. Райън Гецлаф вкара решаващия гол. Korbinian Holzer не е използван в нито една игра.

Minnesota Wild около австриеца Томас Ванек зае десето място в Западната конференция. 56 точки от 55 мача означават седмо място в Централната дивизия. С 3: 4 след продължения, Уайлд загуби домакинството си от Далас Старс в началото на седмицата. Самият Ванек показа силна игра и подготви два гола. Минесота Уайлд също загуби последващия домакински мач срещу Вашингтон Капиталс 3: 4. Ванек успя да резервира още една асистенция. Въпреки потискащото превъзходство срещу Бостън Бруинс, те трябваше да признаят поражение с 2: 4 в последния мач от седмицата. Самият Ванек потвърди нарастващата си форма и постигна междинното изравняване до 1: 1 чрез силно индивидуално действие. Той стоеше на леда над 15 минути и изстреля четири изстрела.

49 точки от 54 мача. Това е рекордът на най-слабия в момента отбор на НХЛ - Торонто Мейпъл Лийфс около Майкъл Грабнър. В началото на седмицата Maple Leafs загубиха с 3: 4 в Calgary Flames въпреки превъзходството си в стрелбата и нямаше какво да се празнува при поражението с 2: 5 в Едмънтън. В събота, 13 февруари 2016 г., Лийфс спечели гостуването си във Ванкувър Канукс с 5: 2. Човек на деня беше Марк Аркобело, който вкара първите си два гола за сезона. Грабнър стоеше на леда над 15 минути, стреляше и блокираше. Той завърши играта със +/- статистика -1.

58 точки от 55 мача означават седмо място в Метрополитън дивизион за Филаделфия Флайърс около австриеца Михаел Рафъл. В началото на седмицата те трябваше да признаят поражението си пред Анахайм Дъкс пред родната публика с 1: 4. Два дни по-късно биволските сабли бяха желан гост. Флайърс победиха гостите от Бъфало с 5-1. Рафъл показа силна игра. Той сам вкара един гол, затвори друг, изстреля два изстрела и също блокира още четири изстрела. Той бе обявен за втора звезда след играта. Два дни по-късно „Флайърс“ получиха „Ню Джърси дяволи“ и загубиха домакинството си с 2: 1 след продължения. Адам Хенрике вкара решаващия гол за деня. Рафъл получи над 17 минути ледено време, изстреля два изстрела, изкара четири чека и блокира един изстрел. В последния мач от седмицата Филаделфия Флайърс загуби с 3: 1 от Ню Йорк Рейнджърс. Рафъл беше само на леда в продължение на 13 минути, изстреля един изстрел, изкара две проверки и също блокира още два изстрела.

Томас Рафъл продължава да играе в AHL с Manitoba Moose и успя да отбележи отново миналата седмица. В 22 мача той вкара два гола и четири асистенции.