Германия с Томас Грайс, гаранция за победа, на Москва

Томас Грайс иска да създаде сензация срещу Русия.

германия

Яжте. Германският национален отбор по хокей на лед ще бъде на четвъртфиналите на Мондиала в четвъртък. С гол на Томас Грейс, това е срещу домакина Русия.

Националният треньор Марко Щурм позволи на националните си играчи част от дълбокото отпускане на релсите, когато те се смениха четвърт преди четвъртфиналите на Мондиала срещу Русия. Високоскоростният влак Sapsan, в превод: сапсан, докара германския отбор по хокей на лед от Санкт Петербург до 650 километра Москва за четири часа.

Ореларите си позволиха продължителна дрямка на тапицираните седалки, за да карат по леда в четвъртък (първи Були: 19.15 ч./На живо в тикера). Домакинът на Русия със суперзвездата Александър Овечкин от атакуващия Вашингтон Капиталс е възможно най-голямото препятствие за Германия. 12 100 руски фенове, включени в Московския леден дворец.

"Винаги имате шансове, дори ако разбира се сме наясно, че ще срещнем силен отбор", казва вратарят Томас Грайс. Откакто пазачът на НХЛ пази германската рамка, има три победи на Мондиала: 5: 2 над Беларус, 3: 2 срещу САЩ, 4: 2 над изпаднала Унгария.

Грейс не мисли да се отказва

Дебютът на родния Фюсенер така или иначе се провали. „Моят собствен гол срещу Беларус беше наистина ужасно нещо“, описва бившата Кьолнска акула целта да постигне 2: 4. Отчаяният удар на Андрей Стас почти от централната линия накара Грейс да се набута в мрежата с мистрия и шхуна.

Кратката липса на концентрация вероятно е резултат от дългото пътуване с разлика във времето от седем часа. След четвъртфиналите на плейофа с Ню Йорк Айлъндърс срещу Тампа Бей Мълния в НХЛ, Грайс веднага събра седемте си неща за хокей на лед и тръгна към Санкт Петербург, за да излезе на леда само с един ден почивка.

Грайс си прехапа пътя въпреки провала. Както в Националната хокейна лига, където той се опитва да получи номер едно в отбора от 2006 г. насам. „Имах нужда от запазване на властта, но никога не съм мислил да се отказвам“, обясни 30-годишният мъж от Allgäu. Над второкласния Уорчестър в Американската хокейна лига той отиде в НХЛ: в Сан Хосе Шаркс, във Финикс Койоти, след това в Питсбърг Пингвинс.

Железни нерви в плейофите

Но Greiss се заби с Ню Йорк Айлъндърс миналата есен и се възползва от контузия на словашкия титуляр Ярослав Halák. Той се представи в прекрасна форма с отбора, който се премести от Лонг Айлънд в Бруклин и беше гаранция, че четирикратният носител на Купата на Стенли стигна до плейофите за първи път от 1993 г. насам. В осминафиналите срещу Флорида Пантерс имаше три победи в продълженията. Грайс показа железни нерви.

Националният треньор Марко Щурм също разчита на Русия срещу Русия. С дуата на Greiss и защитника Christian Ehrhoff/Korbinian Holzer, Sturm надгражда триъгълник за защита на NHL. Дали това е достатъчно срещу руската нападателна сила с Овечкин, Дацюк и колеги?

В допълнение, очарователният чар на Greiss Felix Schütz се клати. Въпреки това вратарят ще погали плешивата глава на ранения нападател преди играта. Така че четвъртата победа също успява в четвъртия мач от Световната купа.