DFB-Pokal: Коман, Байерн - Кой трябва да ви вземе "гърнето"?

Дортмунд аут, Леверкузен аут, Гладбах аут - отборите, победили ФК Байерн Мюнхен в Бундеслигата, вече не са в купата на DFB. Но откровени аутсайдери като 1. ФК Хайденхайм и СК Падерборн 07 предизвикват рекордни носители на купа от четвъртфиналите.

FC Bayern Munich всъщност вече може да прави настаняване в хотел и допълнителни планове за пътуване за 25 май 2019 г. В четвъртфинал на аутсайдерите, рекордни шампиони и носители на купи едва ли заплашиха да залагат третото си пътуване до Берлин този сезон след две гостувания в Hertha BSC (0: 2, Бундеслига/3: 2 n.V, купа) най-късно от сряда.

ФК Аугсбург, Хамбургер, 1. ФК Хайденхайм, СК Падерборн - с цялото уважение към представянето на тези отбори, не изглежда така, сякаш тези противници могат да спрат индустриалния гигант.

Разбира се, купата има свои правила - Айнтрахт Франкфурт го доказа на финала миналата година. Всъщност не можете да получите повече външни лица. Но: Вердер Бремен, РБ Лайпциг и ФК Шалке 04 всъщност са елиминирани като шок за купата поради техните мизерни дългосрочни резултати срещу ФК Байерн.

байерн

Бавария печели, но цял Берлин се смее на Хумелс ...

коман

Световният шампион през 2014 г. инициира изравняването на 2: 2 за Берлин от Дейви Селке с грешка при вдигане на коса.

Той насочва топката точно в пътя на нападателя на Херта след 67 минути.

Домакините се спасяват с много късмет в продълженията. Само след 8 минути играчът, който наистина беше кръстен миналата седмица след 1: 3 в Леверкузен, инициира целта: Робърт Левандовски. Полякът е по-бърз на топката от вратаря на Херта Рун Ярщайн и тогава Кингсли Коман е там и влиза отблизо - Байерн е непобеден за 12-и пореден път в четвъртфиналите за купата и в 29 гостувания в това състезание. Има фалити за Мюнхен или у дома на полуфиналите срещу BVB (2015, 2017) или на финалите срещу Дортмунд и Франкфурт (2012, 2018) - но нито един от тях вече не е там ...