Беларуските борци печелят пет медала на Световното първенство за юноши в Сараево

МИНСК, 1 септември (БЕЛТА) - Беларуските спортисти спечелиха два сребърни и три бронзови медала по свободна борба, гръко-римски стил и борба за жени на Световното първенство за юноши в Сараево, Босна и Херцеговина. Това съобщиха от Беларуската асоциация по борба на агенция БелТА.

медала

Беларуските борци спечелиха три медала в гръко-римски стил. Йегор Владико трябваше да приеме поражение с 1: 2 точки срещу опонента си от Иран в клас до 58 кг. Той спечели сребро. Беларусът Вадим Гречухин зае второ място (76 кг). На финала той се изправи срещу украинец, който загуби с 2: 4 точки. Максим Негода от Беларус спечели бронз на Световната купа за кадети в Сараево в тегловата категория до 54 кг. На полуфинала той претърпя поражение, но победи Асамат Мулиев от Русия с 6: 4 и завърши трети.

Беларуският борец Аркади Погосян (76 кг) си осигури бронз в свободния стил. В утешителния турнир той получи шанс да се присъедини към редиците на победителите. В малкия финал той победи италианец (10-0).

Анастасия Курища (40 кг) спечели бронзов медал в борбата при жените. В първия двубой тя загуби от съперничката си от Казахстан (7:12). В борбата за третото място обаче тя се наложи над японка (12: 7).