WSBK Portimao: Rea печели състезание едно, Redding само на седмо място

Рединг отслабва в победата на Реа в Портимао

Пилотът на Kawasaki Jonathan Rea спечели първото състезание в Портимао. Световният шампион показа безупречно състезание и поведе след старта. Дуото на Yamaha Toprak Razgatlioglu и Michael van der Mark завършиха подиума. Лидерът на световното първенство Скот Рединг загуби много точки в състезанието в събота.

печели

Преди началото на състезанието асфалтът се беше нагрял до 43 ° C. Температурата на въздуха е 29 ° C. Джонатан Рий, Топрак Разгатлиоглу и Алекс Лоус оформиха първия ред. Лидерът на световното първенство Скот Рединг трябваше да започне първото състезание от осма позиция. Сандро Кортезе беше 14-ти в решетката със своя Педерчини-Кавасаки.

Джонатан Риа започна много добре и се обърна в първия ъгъл пред Топрак Разгатлиоглу и Лорис Баз като лидер. Скот Рединг завърши първата обиколка на шеста позиция и шофира зад Алекс Лоуес, който не можа да използва стартовата си позиция в първия ред. Сандро Кортезе се класира едва на 19-то място от първата обиколка.

Топрак Разгатлиоглу губи връзка с Джонатан Рий

Майкъл ван дер Марк се бори да следва топ 3. Риа, Разгатлиоглу и Баз успяха лесно да се установят. Поради малка грешка Баз загуби връзка с Реа и Разгатлиоглу, но се запази на трето място и поведе преследващата група.

Скот Рединг атакува Алекс Лоус на завой 1, но Лоуес контра. Сменяйки позициите, двамата британци загубиха връзка с Майкъл ван дер Марк. Рединг най-накрая успя да се наложи и зае пета позиция.

Риа успя лесно да се отдръпне от Разгатлиоглу отпред. Зад него Ван дер Марк увеличи натиска върху Баз. Рединг наблюдаваше дуела на Ямаха и се изправи до Баз и Ван дер Марк. Оформи се група от четирима, в които Лоуес все още имаше шанс да завърши на подиума.

Майкъл ван дер Марк създава грандиозни сцени

Ван дер Марк трябваше да напусне състезателната линия 14 обиколки преди края на състезанието, но се върна в опашката. Холандецът случайно се беше ударил на празен ход. В резултат на инцидента мотоциклетистът на Yamaha Works се е върнал на шеста позиция. Рединг зае четвъртата позиция и оказа натиск върху Баз.

Рединг използва излишната мощност на своя Ducati и подаде Baz в дома. Една обиколка по-късно Ван дер Марк използва малки грешки на Баз и Лоуес, за да премине от шесто на четвърто с маневра. Рединг успя лесно да се откъсне от преследвачите си. Майкъл Рубен Риналди и Том Сайкс се приближиха до бойната група отзад.

Баз се бори със своята Yamaha, но загуби друга позиция. Lowes прокара Baz по средата на състезанието и зае пета позиция. Отпред Реа диктуваше темпото и беше с 2.5 секунди пред Разгатлиоглу. Третото място на Рединг беше застрашено, тъй като Ван дер Марк се приближи с големи крачки.

Скот Рединг се бори с отговорността

Осем обиколки преди края на състезанието Рединг леко се отклони от идеалната линия и отвори вратата за Ван дер Марк, който зае трета позиция без бой. Отзад Lowes се приближи до номер 45 Ducati.

Рий кара към първата си победа за сезона в основно състезание. Разгатлиоглу беше на път за второ място. Ван дер Марк беше сигурен, че ще има трето място. Зад него Рединг трябваше да се бие с Лоуес. След пет обиколки Lowes премина Redding.

Нещата щяха да се влошат за Рединг. Колегата от марката Ducati Rinaldi се позиционира и беше очевидно по-бърз от Redding. Риналди премина три обиколки преди края на състезанието, но Рединг контра. Рединг се забави в Завой 1 две обиколки преди края на състезанието и загуби две позиции. Риналди и Баз преминаха лидера на Световната купа, който беше едва седми.

Сандро Кортезе катастрофира в последната обиколка

Рия не допусна грешки. Световният шампион караше към суверенна победа. Разгатлиоглу кара самотно състезание и завършва втори пред съотборника си Ван дер Марк. Lowes завърши състезанието една четвърта пред Rinaldi, Baz и Redding. Пилотът на BMW Том Сайкс завърши осми пред водача на Honda Алваро Баутиста. Юджийн Лавърти допълни топ 10 със своето BMW.

Сандро Кортезе катастрофира в последната обиколка и остана с празни ръце. Марко Меландри (Барни-Дукати) също имаше разочароващо състезание. 38-годишният италианец премина финалната линия на 17-и и пропусна точките с около 20 секунди.