U19-DM в бокса три пъти злато за NRW

злато

Боксьорите около бившия световен шампион Левент Кукур от Lions Sports Promotion отново атакуват в края на годината. Събитието под името "KN (L) ockdown 6.

За полутежка категория Серж Мишел (11-2, 8 K.o.) финалът на турнира "Златен договор" срещу латвийските Ricards Bolotniks (18-5-1, 8 K.o.) завърши незадоволително. Това започна.

Завръщането на бившия световен шампион Феликс Щурм (40-5-3, 18 години) е все по-близо и мястото вече е фиксирано. Стърм ще проведе първата си битка от над четири години на 19 декември в.

Германският полутежка категория Серж Мишел (11-1, 8 K.o.) се бие тази вечер в английския Wakefield срещу латвийците Ricards Bolotniks (17-5-1, 7 K.o.) за Златния договор на.

Второто издание на Световната купа по бокс в Кьолн ще се проведе от 17 до 19 декември 2020 г. в Motorworld в Кьолн. Организатор е DBV, който активно подкрепя SC Colonia Köln.

U19-DM в бокса: три златни за NRW

Общо 87 боксьори от 15 регионални асоциации взеха участие в немския шампионат по бокс до 19 г. във Велберт. За излизането на новите шампиони в десетте олимпийски класа тегло бяха необходими четири дни, осем събития и 77 битки. Най-добрата регионална асоциация на шампионата беше NRW.

Леката муха Argishti Terteryan от Саксония-Анхалт първо спечели битка на пръстена срещу пъзела Köln-Kalks Christian Goman и на финала след тясна победа с 2-1 над секторния боец ​​Salah Ibrahim.

Йонас Станг от Баден-Вюртемберг завърши 140-ата си битка на финала и загуби златния медал от ниската категория на Долна Саксония Ник Биер. Бира получи и наградата за най-добър техник на турнира.

Есенският Сархад Нузад се наложи над Али Мухамед от Долна Саксония. И двамата се боксираха в дуела за първото място на лимита, защото вече бяха оспорени в предварителния кръг. Първият рунд отиде при Мухамед, тъй като разстоянието не беше правилно за съперника му. Вторият рунд беше осигурен от Нузад, който изстреля ударите си със светкавична скорост. Едва третият кръг взе решение за златото и среброто. Nouzads беше награден с нов шампион U19 в полусредна категория U19 и най-добър боксьор на турнира.

Масимо Бург от Мьонхенгладбах и Колониас Нелви Хес заеха другите две първи места за сектора. Тежка категория Бург се наложи единодушно срещу Давати Джамал от Хамбург. Нелви Хес победи Леон Гавана от Пейсенберг в супер тежка категория с 3: 0 точки.

Държавната асоциация на Северен Рейн-Вестфалия беше най-добрата асоциация в държавната класация с три златни, един сребърен и три бронзови медала.