Световната купа по водна топка в Берлин: поражението може да бъде толкова хубаво

Германският национален отбор губи с 9:10 от Австралия, но е на четвъртфиналите на Мондиала в Берлин поради по-добрата голова разлика.

Поражението може да бъде толкова красиво. 9:10 (1: 2, 3: 3, 3: 3, 2: 2) националният отбор на Германия по водна топка загуби последния си мач от предварителния кръг на Мондиала срещу Австралия, но точно тази минимална разлика беше решаваща за финалната сметка на група А. Загубеняк. Националният треньор Хаген Стам изтанцува буйния танц на победителя в групата на ръба на басейна. Унгария, Австралия и Германия имаха по четири точки след три мача, но германците бяха с по-добра голова разлика.

Това им дава дуел с Южна Африка, най-слабият отбор в Берлин досега, на четвъртфиналите в петък от 20.30 часа. Победа би означавала да се класираш за Световната купа през следващата година в Кванджу, Южна Корея. "Това не трябва да звучи неуважително за Южна Африка, но тази задача трябва да бъде решена", каза Стам.

Това беше най-трудният бизнес, който се очакваше. И двата отбора се познават добре, може би твърде добре, защото бяха тренирали заедно миналата седмица и изпробваха свръх и недостатъчно силни стратегии. Първият гол беше отдавна. Марко Стам от Шпандау го постигна от остър ъгъл, придружен от типичния за него жест на веселие, с двата показалеца, опънати към тавана на залата. Капитанът на Австралия Аарон Йънгър обаче изравни и Ричард Кембъл поведе преди последната сирена от първата четвърт.

водна

Това беше Джулиан Реал, германският капитан на Васпо Хановер, който изравни с хвърляне от разстояние от централна позиция. След това Джо Кайес вкара два пъти за Австралия, докато Марко Стам и Бен Рейбел от Спандау поддържаха Германия в играта с головете си, докато Нейтън Пауър вкара малко преди полувремето, за да поведе отново австралийците. Когато Джо Кейс вкара трети път в началото на третата четвърт, имаше два гола между двата отбора за първи път. Изведнъж грешките се прокраднаха в германската игра, но преди нервността да стане твърде голяма, Тимо ван дер Бош от Еслинген направи важната връзка. Тъй като Мориц Шенкел отново направи страхотно представяне във вратата, а Джулиан Реал дори вкара изравнителния гол, тази деликатна фаза премина без щети за германския отбор. След още два гола на Kayes и един от Spandauer Center Mateo Cuk, той премина 7: 8 от германска перспектива в последната четвърт.

повече по темата

Световната купа по водна топка в Берлин Екипът на ДСВ започва с победа срещу Унгария

Играта остана близка, но Денис Айднър все пак имаше нерва за два трика. По почти идентичен начин силният играч на Дуйсбург балансира топката в мрежата, след като игра отляво и отдясно. И все пак беше достатъчно само да реагираме, когато австралийците отново изпревариха с един гол. Времето минаваше болезнено бавно. 44 секунди преди края постът спаси германците от падане от върха на таблицата. Тогава всичко свърши и най-големият успех на немската водна топка през последните няколко години беше перфектен.