SV Ehrenhain довежда Рот-Вайс Ерфурт да се спъне

SV Ehrenhain пропусна голямата сензация в националната футболна купа, но убеден със смело представяне срещу третодивизионния клуб Rot-Weiß Erfurt. В края на разгорещена битка пред 600 зрители гостите от столицата на държавата надделяха с 3: 1 (1: 1).

ehrenhain

Еренхайн беше добър от самото начало, което затрудни червено-белите да получат шансове. SVE дори резервира първия шанс за играта. След четвърт час Робърт Дьоринг тича около вратаря на RWE Ерик Домашке и стига до заключение. Защитникът Марио Ерб изчисти удара си с ръка, който съдията Марсел Унгер пропусна и вместо дузпа реши в корнер.

В 25-ата минута първото невнимание пред наказателното поле на Ehrenhainer донесе на гостите обиколка. Корнер на Окан Айдин от Ерфурт попадна точно пред краката на Карстен Камлот, който с воле изстреля топката от 18 метра, замръзвайки до 0: 1. Но домакините не бяха обезсърчени. И така една контраатака доведе до обезщетение. Дани Лесау изпрати по диагонал отляво колегата Робърт Дьоринг, който от своя страна сервира на Франк Витковски. Витковски сервира перфектно кожата на Анди Кнутас в цевта, а капитанът натисна да компенсира. Ерфурт беше шокиран и не успя да намери рецепта срещу добре нагласения отбор на треньора Андреас Бригер до почивката .

След рестартирането Ерфурт стана по-силен. В 53-ата минута SVE оцеля в турбулентна ситуация. Гостите удариха рамката два пъти за секунди. Сега RWE работи по-усилено и поставя шестата дивизия под все по-голям натиск. След час от всички хора Марио Ерб, който трябваше да види червено след хандбала си на линията, отново поведе в Ерфурт. Треньорът на Ерфурт Кристиан Пройснер видимо облекчи.

Но играта не беше приключила. Дори ако силата на Ehrenhainers видимо намаляваше под пламтящото слънце на горското спортно игрище. Въпреки това отборът държеше защитата затворена до края. Всички изпълниха точно това, което Бригър беше дал тактически. Така напрежението остана до последната минута и RWE не можеше да бъде сигурен по всяко време, че няма да получи изравнителния гол. Съответно феновете силно подкрепят вашите момчета и аплодират всяко успешно действие.

По време на малката финална офанзива на Ehrenhainer, обаче, Red-White затвори чантата с контраатака. Резервният Тугай Узан направи 3-1. SVE се продаде добре въпреки поражението. Това се отнасяше за играчите и техния атлетичен отбор, но също така и за над 60 трудолюбиви помощници. Така че не можете да видите никаква разлика в класа този ден. Сега те очакват следващия мач от лигата на 22 август срещу SV Dachwig/Döllstädt в Ehrenhain.

SVE: Sittel; Бьокел, Кнутас, Дьоринг, Витковски (70-и съдия), Лесау (82-ри Луц), Шмид, Бетке, Зигмунд, Долежал, Олерт (76-и Льофлер).