Посетител

Дистрикт Къп Ü32 - Защита на титлата на мисията

Ü32 има възможност да защитава областната купа в събота в Ottmarsbocholt.

Можете да имитирате над 40-те и да направите двойното тази година.
След като вече сте спечелили първенството в областната зала, това ще бъде втората ви титла.

Победители в областните купи на възрастни мъже

След два неуспешни опита над 40 футболисти от SuS Olfen успяха да получат последната областна купа на футболния квартал Lüdinghausen в Steverstadt. След финала заместник-председателят на окръга Бернхард Бусман връчи трофея на капитана на Олфен Людгер Тенхоф и говори шеговито за стария квартал Людингаузен.

Над 40 финала на Крайспокал SuS Olfen - VfL Senden 2: 0 VfL Senden имаше леки предимства през първото полувреме и по-добри шансове за реализиране на Томас Струб и Ralf Kunstleben два пъти, при което вратарят на SuS Dirk Götz успя да превъзхожда веднъж.
Марк Андре Блейси се провали при вратаря на Сенден Майкъл Мате, а Стефан Кърсел удари гредата.

След почивката олфенерите, които се състезаваха без плеймейкъра Кристоф Кърсел и Матиас Гислер, станаха с леко наднормено тегло. След като Стефан Кюрсел пропусна за малко вратата на Сенден, Уве Ленц получи свободен удар от Бруно Льопер в 47-ата минута и победи вратаря на Зенден. След като VfL Senden преди това пропусна шанс, “Jockel” Borkenfeld не даде шанс на вратаря на Senden с твърд удар в десния ъгъл на вратата и увеличи до 2-0. Щефан Кюрсел пропусна още един шанс.

Райнер Тилман пропусна най-добрата възможност да го съкрати до 2: 1 в 60-ата минута, когато не успя с ръчен деветметър, дължащ се на Йокел Боркенфелд срещу вратаря на SuS Дирк Гьотц.

Когато реферът Алберт Пиър подсвирна осем минути твърде рано, водещият Олфенерс посочи грешката. Както преди след равенството 2: 0, подателите настояваха за връзката в оставащото време за игра, но вратарят на Olfen Dirk Götz не можа да бъде преодолян.

„Надявах се да спечелим трофея. Нашият отбор беше малко по-млад средно, което оказа влияние през второто полувреме. Вратарят Дирк Гьотц заслужава похвала ”, каза треньорът на SuS Марио Раст.
За него това беше петата победа за титлата през този сезон, два пъти с C-Juniors, купа и шампионат, два пъти със старците в залата и сега купата на отбора над 40.
„Не успяхме да използваме шансовете си през първото полувреме“, каза старшият председател Вили Шеферс.

SuS Olfen: Götz; Щефан Крърсел, Гьордел, Сукув, Тенхоф, Андреас Хатебур, Вебер, Ленц, Бласи, Йоахим Боркенфелд, Бруно Льопер, Михаел Кюрсел VfL Изпращане: Мат; Kunstleben, Castelle, Strotmann, Tillmann, Strub, Milenkovic, Wieczorek, Suttrup, Pallas, Wagner Голове: 1-0 Lenz (40-та), 2-0 Borkenfeld (50-та) Рефер: Albert Pier (SV Südkirchen)

Старци над 40 областни победители в купата срещу VfL Senden

В последния финал на старците над 40-те години от футболния квартал Lüdinghausen, отборът на SuS Olfen победи VfL Senden с 2: 0 и спечели желаната титла като носител на областната купа за първи път от четири години. Това е последният път, когато SuS ще представлява район Людингаузен на шампионата в Вестфалия в Кайзерау. В Steversportpark една дълга епоха на дистрикт мачове за окръжни купи на мъже в квартал Lüdinghausen приключи (почти) с справедлив финал между два почти равностойни отбора. Следващият уикенд ученикът все още ще играе в над 32 на финала в BW Ottmarsbocholt.

През над 40-те години SuS загуби два пъти на финала, тази година отново работи срещу VfL Senden, за да спечели титлата. Поздравления от този момент нататък за целия екип.

Финал за купа над 40 в Олфен

Над 40-те години на възрастните мъже имат възможност днес да спечелят областната купа, след като спечелиха първенството в областната зала.

Началото е в 20:00 ч. В Steverstadion.

Възрастни мъже над 40, след като вкараха игра на финала

Във финала за окръжната купа на възрастните мъже над 40 години, SuS Olfen се премести с 6: 4 срещу V Südkirchen след полуфинал с високи резултати. И двата отбора показаха силно представяне. SuS успя да изравни преднината на Südkirchener с 1: 0 в 7-ата минута с Jockel Borkenfeld след 11-та минута. След това Кристоф Крърсел, Инго Вебер и Бургард Сукоу отбелязаха с 4: 1. Südkirchener успяха да отбележат втория гол преди полувремето, така че страните бяха сменени с 4-2. След почивката ученикът трябваше да работи усилено, за да спаси преднината. Инго Вебер увеличи до 5: 2, Кристоф Кюрсел след това до 6: 2. Въпреки това съперникът стигна до 6: 4 с още два гола. След това на Dirk Götz в Olfener Tor трябваше да използва всичките си умения няколко пъти, за да предотврати по-нататъшни цели.

Финалът ще се проведе в сряда, 13 май, на Steversportpark срещу VfL Senden.

Възрастни мъже: Над 32 победители в областните купи 2014 г.

Следващата история за успех за футболистите на SuS Olfen: Във финала на областната купа на възрастните мъже над 32 години учениците спечелиха областната купа през 2014 г. с успех 5-2 след дузпи в трилър в BW Ottmarsbocholt. След редовно време на играта беше 1-1, при изпълнението на дузпи отборът на Ottmarsbocholt можеше да потопи само един гол срещу вратаря на SuS Бастиан Althoff, докато Andreas Brüse, Andreas Hülks, Andre Pohlmann и Ingo Weber вкараха за SuS. Ликуването в лагера на Олфен беше страхотно след това, тъй като те винаги губеха в различните финали за купата през последните две години. За учениците: Бастиан Алтофф, Доминик Сломка, Андреас Брюзе, Михаел Броз, Андреас Хюлк, Франц-Йозеф Фишер, Маркус Кюрсел, Андре Полман, Йоахим Боркенфелд, Кристоф Кюрсел, Денис Раубух; Резервна скамейка: Томас Холтман, Себастиан Зирен, Инго Вебер (заместник), Маркус Гердел, Карстен Прот (заместник).