Печелят Сами Касап и Питър Турант

Снимка: Мануела Шверте/преса

питър

Мечове. Питър Турант и Сами Касап от Schwerter Boxsport спечелиха втория кръг на Купата на Арнсберг с убедителни изпълнения.

Питър Тюрант се би в юношите в лека категория (60 кг) срещу Денис Елкин от БК Хатинген. Мечът веднага влезе в атака срещу Хатингер, който беше облагодетелстван по размер, и удари с силни удари през куки за глава и тяло, така че реферът трябваше да преброи противника. В третия рунд ъгълът на Хатингер най-накрая хвърли кърпата в знак на задачата. В юношеската дивизия в средна категория (75 кг) Сами Касап се срещна с Егор Афанасиев, който също принадлежи към БК Хатинген. Касап, действащ областен шампион, боксира опонента си в технически забележителен юмручен бой във всичките четири кръга с удари с глава и тяло и по този начин стана единодушен победител в точките. Със своите победи и двамата Schwerter Boxer допринесоха за това, че Schwerter Boxing вече е на пето място в класирането на клуба след два от общо десет кръга за купа. Общо 24 клуба участват в състезанието за купа 2008.