Олимпийските игри в Турция: Днес и първите два състезателни дни

Щангистката Айлин Дасделен от Йозгат беше първата надежда на Турция за медал. Но спортистът не започна добре и след това отпадна от класирането дори след два неуспешни опита. Злато спечели казахстанката Сулфия Чиншанло. 19-годишната спортистка спечели с дуел от 226 килограма и подобри собствения си световен рекорд в натискане до 131 килограма. Сребро получи Хсу Шу-Чинг от Тайван, бронз - Кристина Йову от Молдова.

игри

Плуване Турската федерация по плуване не започна с надеждата за медал на Олимпийските игри, но беше приятно да видиш, че се доближаваш до големите плувни държави в много малки влакове.

На олимпийските игри има три жени и три жени плувки, повече от всякога. За съжаление турските плувци също не успяха да започнат. Единствената 16-годишна Хазал Сарикая беше елиминирана в рунд 2 над 100 метра назад. Дилара Бусе Гюнайдин беше шеста в предварителните над 100 м бътерфлай, но това не беше достатъчно за полуфиналите.

Днес, 30.07.2012: волейбол, баскетбол, джудо, вдигане на тежести

Днес турските женски отбори са на дневен ред в Лондон. В 10.30 ч. Волейболистите играят за първата си победа срещу Китай. Това определено е победа за Турция. Волейболистите вече показаха добро представяне на старта в събота, но все пак загубиха с 2: 3 сета срещу световния шампион Бразилия.

Следобед играят турските баскетболисти. След начална победа 72:50 срещу Ангола, силен противник очаква днес в Чехия. Чешките играчи са на 5 място в света, Турция е на 21 място.

Двамата щангисти Ерол Билгин и Хурсит Атак имат добри шансове да спечелят медал. Те се състезават в класа до 62 кг. Финалът започва в 20 ч. Немско време.

Sezer Huysuz също се състезава в джудока (73 KG). Със своя опит, сега 35-годишният мъж е възможен претендент за медал. Олимпийските игри в Турция