Международни големи бойни дни на австрийския спорт по джудо - Даниел Алерсторфер печели ЕК в Оренбург, Русия

международни
31 австрийски джудисти, 20 мъже и 11 жени, бяха на тепиха вчера и днес на различни европейски купи от общия клас, юношите и младежите. Докато общ клас с 8 мъжки представители в Европейска купа в Оренбург, Русия състезавал се, биел се 14 Юноши (8 мъже/6 жени) на Европейска купа в Киев и 9 Кадети (4 момчета/5 момичета) в Европейска купа в Bielsko Biala, Полша.

Най-добрите резултати: Даниел Алерсторфер (UJZ Mühlviertel) печели Европейската купа в Оренбург, Русия, след 2-ро място на British Open. Той потвърди формата си в категорията +100 кг. В четири победни битки той успя да спечели своята категория в тегло, като общо взе втората си победа в Европейската купа. С 3-то място до Магдалена Крсакова (JC Sirvan Vienna), 5-то място Мелани Бек (Volksbank Galaxy Tigers), две 7-ми места Никол Хърбст (Креатив Грац) и Сара Строхмайер (SU Noricum Leibnitz), младите жени от австрийския отбор отново поставиха приятни акценти на Европейската купа за юноши в Киев. Младежта на Австрия също имаше основен ден от битката. На Европейската купа в Белско Бяла, Полша, имаше и други както и Михаела Полерес (JC Wimpassing Sparkasse) и Марко Бубаня (cafe + co Vienna Samurai) зае доброто 7-мо място.

Даниел Алерсторфер печели втора европейска купа в Оренбург, Русия

Потвърдено в категорията +100 кг Даниел Алерсторфер (UJZ Mühlviertel) неговата форма. В четири победни битки той успя да спечели своята категория тежести на Европейската купа в Оренбург, общо като втората си победа в Европейската купа. Като отправна точка Горна Австрия победи двама руснаци в кръгове 1 и 2. Веднъж Киамал Лайпанов с Уаза-ари, след това Максим Пилипчук с Ипон. Дори испанецът Ангел Пара Лабахос не беше пречка. С рейтинг на Yuko и по-късно Ippon той успя да спечели полуфиналите, така че на финала руснакът Степан Саркисян чакаше на тепиха като опонент. В балансирана битка горноавстриецът можеше просто да спечели финала с рейтинг на Юко.

1 х 3 място, 1 х 5 място, 2 х 7 място на Европейската купа за юноши в Киев

С 3-то място до Магдалена Крсакова, 5-то място Мелани Бек, две 7-ми места през Никол Хърбст и Сара Строхмайер Младите жени от австрийския отбор отново поставиха приятни акценти в Европейската купа.

Направи го със силен дневен изход Магдалена Крсакова (JC Sirvan Vienna) в категория до 63 кг с 3-то място на подиум на Европейската купа за юноши в Киев. В шестте рунда до борбата за третото място виенчани имаха джудист от шест различни държави, от Англия, Украйна, Беларус, Молдова, Унгария и Русия, като опоненти на тепиха. Със сигурност не е лесно да се приспособява отново и отново към различните индивидуални и специфични за държавата философии по джудо. В детайли Магдалена победи британката Люси Ренсхол (Юко) в кръг 1 и украинката Олена Гриценко (Ипон) в кръг 2. Само в третия кръг виенчаните трябваше да признаят поражението на беларуската Татяна Токц с Ippon. Единственото поражение този ден. Тогава тя успя да спечели и двете битки в кръга на надеждата, както и битката за третото място. С две силни участия, два пъти с Ippon, тя успя да спечели впечатляващо в битките срещу молдавската Ecaterina Cretu и ​​унгарката Szabina Gercsak. Около 3-то място стана малко по-стегнато, но ... с търпение и рутина тя победи рускинята Валентина Костенко с 1: 2 Шидо.

Резултати на мъжете в състезанието за юноши в събота:
Стефан Аутенгрубер (-55 кг, WKG Rapso Bulldogs) се наложи в кръг 1 с Юко срещу Сахиб Асгаров от Азербайджан. Срещу следващия противник, Собит Худжамов от Узбекистан, горноавстриецът от рапсо-булдогите с Ippon (преди Waza-ari) загуби за съжаление. Лукас Райтер (-60 кг, JC Wimpassing Sparkasse) загуби първата си битка в рунд 2 срещу Максим Климау от Беларус от Ippon. Също Майкъл Зелтнер (-66 кг, JC Wimpassing Sparkasse) трябваше да признае поражението си в 1 кръг. Украинецът Дмитро Иевдощенко успя да надделее с Ippon. Майкъл Грайтер (-73 кг, LZ Vorarlberg) загуби мача си от първия кръг с Ippon срещу Alexandru Sandu от Молдова. Също Ник Хасман (-73 кг, Volksbank Galaxy Tigers) трябваше да признае поражението си срещу руснака Руслан Дудников в 1 кръг. Само рейтинг на waza-ari реши тясната битка за руснака.

Резултати на мъжете в състезанието за юноши в неделя:
В категория до 81 кг продължи за Стефен Вагнер (Юнион Райка Флачгау) вече загуби в 1 кръг. В тясна битка, 2-1 Шидо, грузинецът Бека Донгвани спечели този кръг. Краят на Форарлберг беше малко по-ясен Лорин Бьолер (LZ Форарлберг). Грузинецът Бека Гвиниашвили имаше битката под контрол, с две Юко и накрая с класиране на Ippon спечели битката в първия кръг в категория -90 кг. Вторият в групата в категория до 90 кг, Маркус Калиг (ASKÖ Reichraming), успя да запази битката си вълнуваща за дълго време. Въпреки че той и неговият опонент Залан Охат (HUN) бяха в състояние да напишат рейтинг на Waza-ari, унгарецът току-що спечели по-голям рейтинг на юко.

Голям боен ден за младежите на Австрия в Европейската комисия в Биелско Бяла, Полша - 7 място за Михаела Полерес и Марко Бубаня

В категория до 63 кг Михаела Полерес (JC Wimpassing Sparkasse) интересен и разнообразен ден по джудо. След шест битки - четири победи, две поражения - тя завърши на добро 7 място. В своите битки джудистът от шест различни нации, от Германия, Белгия, Словения, Холандия, Русия и Франция, се изправя срещу нея на тепиха. В силен предварителен кръг тя първо победи германката Надин Груенауер, белгийката Габриела Вилемс и словенката Патриция Бролих с Ippon. Едва в 4-та битка тя трябваше да признае поражението на холандката Лиза Мюленберг с Ippon. Освен победа срещу рускинята Анна Попова, кръговете на надеждата донесоха и поражение срещу французойката Инес Прево. В крайна сметка ценен състезателен ден и трудно спечелено и заслужено 7 място.

Също на 7 място Марко Бубаня (cafe + co Vienna Samurai) в категория до 81 кг. След сбогом имаше победа в следващите предварителни кръгове срещу словенския Aljaz Triplat (Ippon) и поражение срещу руснака Abdullaev Asker (Ippon, Waza-ari). В кръга на надеждата той успя да се наложи над поляците Даниел Кейза и Михал Гловацки (Ippon., Waza-ari, Yuko), но срещу украинеца Юрий Асмолов това беше поражение с Ippon рейтинг.

Допълнителни резултати от женската младеж:
В категория -57 кг имаше и двете за Катарина Фабиан (WAT-Stadlau, Ippon) срещу холандката Хилде Ягер и за Леа Сикстъл (JC Wimpassing Sparkasse, Yuko) поражение от първия кръг срещу словенката Барбара Бизил. Просто Асимина Теодоракис (WAT-Stadlau), също в категория -57 кг, спечели кръг 1 срещу белгийката Лиза Вершуер. Другите две битки, предварителен кръг и кръг надежда, вероятно са загубени срещу Сара Харачи (Ippon, Yuko) от Франция и Karolina Gajdek (Ippon) от Полша, но те със сигурност донесоха ценен международен опит. Ана Хаберл (-52 кг, JC Wimpassing), единственият австрийски титуляр в събота, трябваше да признае поражението си срещу поляка Зузана Комарек в 1 кръг.

Допълнителни резултати от мъжката младеж:
Патрик Ганселмайер (Union BC Marchfeld) беше елиминиран в категория до 73 кг в кръг 1. В балансирана битка, и двамата с рейтинг Юко, германецът Елиас Франк се наложи в кръг 1 благодарение на рейтинга на Шидо за австриеца. Поставени в категория до 90 кг Аарон Фара (JC Wimpassing) на 9-то място.След две победи срещу хърватина Матей Рагуз (Ippon) и полския Wojciech Pasek (Ippon, Yuko), два пъти загубиха срещу руснака Александър Vorobyev (Ippon) и холандеца Simeon Catherina (Ipppon). Беше малко смесено Бернхард Алber (Budoclub Marchfeld) в категория до 90 кг. След победа срещу Szymon Armatowski (Ippon) от Полша, той загуби два пъти срещу Yoshiaki Shirakawa (Ippon) от Япония и Tautvydas Ivanovas (Ippon) от Литва.