Лига Европа: ФК Базел и ФК Лугано също губят

Поражението в Краснодар няма никакво значение за Баслер; те се класираха за 1/16-финалите преди играта. Ticino вече не може да продължи. Гранит Джака се завръща в стартовия XI в Арсенал; отборът му е победен у дома във Франкфурт.

краснодар

Сергей Петроу от ФК Краснодар (вляво) в дуел с таланта на Базел Ноа Окафор.

За Баслер поражението в Краснодар няма никакво значение; те вече се класираха за 1/16-финалите преди играта. Ticino вече не може да продължи. Гранит Джака се завръща в стартовия XI в Арсенал; отборът му е победен у дома във Франкфурт.

(sda) · Победата на Краснодар беше заслужена, дори ако руснаците трябваше да разчитат на грешка на централния защитник на Базел Омар Алдерете за решаващия гол. Двайсет минути преди края 22-годишният парагваец се справи с една такта в наказателното поле, но удари само краката на нападателя на Краснодар Ари. Фаулът прие предложението от дузпа и не даде шанс на вратаря на ФКБ Йонас Омлин да се защити.

Пулулу има баланса на главата си

Никой в ​​FCB не очакваше, че Краснодар ще се представи отново, както руснаците при равенството 5: 0 в Базел. В Русия обаче беше изненадващо доколко отборът на Сергей Матвеев се е подобрил в сравнение с играта на парка Сейнт Якоб.

Руснаците, които са непобедени в осем състезателни мача, се представиха много по-добре и по-тактически зрели от преди два месеца в своя изтънчен дом. Домакините бяха необичайно стабилни, особено в защита. Единственият реален шанс за гол бе постигнат от отбора на треньора Марсел Колер в спиране. Афимико Пулулу (91-и) с глава прати топката точно покрай близката греда след центриране на Силван Видер.

Поражението е управляемо за Базел, така или иначе по-важната игра от тази седмица е в неделя у дома. Благодарение на победа в топ играта на Суперлигата срещу шампионите Young Boys, FCB може да навакса с една точка лидера. През септември Базел (след руската инжекция на мотивация чрез 5: 0) се завърна в шампионата на YB до 1: 1.

Нещастни хора от Тичино

ФК Лугано остава късметлия в третото си участие в Лига Европа в изгнание в Санкт Гален. А 0: 1 срещу ФК Копенхаген запечата ранното излизане от Европейската купа за Тичино.

Съдбата просто не означава това добре с ФК Лугано в Лига Европа. Също така в петата игра от тази европейска кампания Тичино бяха наравно със своите опоненти и не бяха възнаградени за това. Фаворитът от Дания имаше реални шансове за победа в Санкт Гален. Лугано, от друга страна, остава на две точки след пет мача и няма шанс за фазата на нокаут.

Николай Томсен, който беше само в стартовия състав на Копенхаген поради факта, че датчаните канят дуела срещу Брондби в шампионата в неделя, донесе първата яростна атака на гостите с гмуркане с глава във вратата след 27 минути. 0: 1 очевидно остави своя отпечатък върху отбора на Маурицио Якобачи, тъй като ходът на играта по-скоро предполагаше гол на Лугано.

Ако само липсата на ефективност не попречи на първия гол на Лугано пред вратата на Томсен, домакините едва ли създадоха повече шансове след това. Само секундите преди резерва Мирослав Ковило пропусна изравняването с глава в 76-ата минута.

- предупреди Джака

Благодарение на дубъл от японеца Даичи Камада през второто полувреме, Айнтрахт Франкфурт спечели с 2-1 в гостуването на Арсенал. Сега Айнтрахт има най-добрите перспективи за напред в Лига Европа.

22-годишният халф Камада вече не беше първият избор в последните мачове под ръководството на треньора Ади Хютер. И той бе срещнал само един мач за купата преди началото на сезона в Бундеслигата. В Лондон обаче той даде възможност на отбора си не само да забрави поражението с 3: 0 в първия мач, но и да ги доближи до класирането за шестнадесетия финал. В последната групова игра Айнтрахт имаше домакински права срещу амбициозното дъно Витория Гимарайнш.

Джибрил Соу и замененият Гелсън Фернандес от страна на Франкфурт спечелиха швейцарския двубой срещу Гранит Джака, който направи завръщането в Арсенал. Xhaka е предупреден малко преди края.

В първия мач от групата на Лига Европа Борусия Мьонхенгладбах остави каринтския тим Волфсберг да се опозори с 0: 4. Сега Гладбах е ощетен с 1: 0 в гостуването.

ФК Краснодар - Базел 1: 0 (0: 0). - 25 812 зрители. - Рефер: Madden (SCO). - Цел: 72. Ари (дузпа) 1-0. - ФК Краснодар: Кризюк; Петроу, Мартинович, Спаич, Рамирес; Олсон (73-та Уткин), Гасински (82-ра Камболов), Вилена; Сюлейманов (57-и Намли), Ари, Вандерсон. - Базел: Omlin; Widmer, Bergström, Alderete, Riveros; Cömert, Frei; Стокър (86-и Пулулу), Кампо, Окафор (85-и Буа); Адеми (68-ми кабрал). - Базел без Джака (отстранен), Кузманович, Рамирес, ван Волфсвинкел и Петрета (всички ранени). 95. Жълто-червен картон срещу Ари (неспортсменско поведение). Предупреждения: 52-ри Вандерсон (фал). 62. Гасински (фал). 73. Ари (неспортсменско поведение). 75 Рамирес (фал). 93. Безплатно (неспортсменско поведение). 94. Мартинович (неспортсменско поведение). 96. Алдерете (неспортсменско поведение).

Резултати. Четвъртък: ФК Краснодар - Базел 1-0 (0-0). Трабзонспор - Хетафе 0: 1 (0: 0). - Списък с класиране: 1. Базел 10. 2. Хетафе 9. 3. ФК Краснодар 9. 4. Трабзонспор 1.