Кадетите заемат второ място в класацията на нацията

от Йорг Рихтер

Момичетата от СРБ наистина вадят ноктите си в Стокхолм
Емели Хаасе (49 кг/RV Thalheim) печели Европейско първенство
Два сребърни медала и два бронзови медала - отборът на момичетата от DRB на второ място в националното класиране

Стокхолм - На тазгодишното европейско първенство за кадети в Стокхолм (SWE), германските борчески машини са доказали, че са сред най-добрите в Европа.

Емели Хаасе (49 кг/RV Thalheim) спечели европейската титла, Лиза Ерсел (46 кг/SV Luftfahrt Берлин) беше много близо до защитата на титлата, а в крайна сметка състезателят по борба от Франкфурт (О.) спечели сребърен медал през 2016 г., Серена Бьолке (RSV Hansa 90 Frankfurt (O.) Спечели бронз, докато Елена Сел (60 кг/TSV Gailbach) също се бори за финала и даде на германските борци още един сребърен медал. Janny Sommermayer (56 kg/SV Luftfahrt Berlin) закръгля баланса на германския медал) с бронз.

второ

Националният треньор Александра Енгелхард и помощник-треньорът Майкъл Коте имаха много да отпразнуват двата дни на европейското първенство в Стокхолм, където успешните шведски борци, които винаги са постигали големи успехи в борбата за жени, са у дома.

Преди няколко месеца Емели Хаасе спечели шампионската титла на Германия през 2016 г. пред домашна публика, сега младата дама също се изкачи на горния подиум на европейското първенство. Борецът от Erzgebirge започна в осминафинала с победа за превъзходство над Matilde Viana (PUR) и след това продължи поредицата от успехи с победа над Anastasila Sidelnikova (RUS) и се изправи срещу немската съотборничка Hanna Frotscher (ASV Schaafheim) на полуфинала, с която беше 6: 3 победени. На финала Емели Хаасе и Жала Алиева водиха напрегната битка, завършила 16:16, с по-високи оценки за германския борец.
Hanna Frotscher победи Мариана Драгутан (MDA) с 6: 5 точки в рамките на същия лимит в началото и също надделя над Аманда Томчик (POL) на четвъртфиналите. След полуфиналното поражение срещу Емели Хаасе, борецът от ASV Schaafheim загуби битката за третото място срещу Анастасила Сиделникова (RUS) и се озова на 5-то място в тази тежест.

Елена Сел (60 кг/TSV Gailbach) се пребори за финала с победи над Лив Мартинсон (SWE) и Паулина Мартика (POL) и Корнеля Зайчевайте (LTU). Борецът е спрян само от TSV Gailbach на финала, тя е победена от Krystsina Sazykina (BLR), като по този начин печели сребърния медал за DRB.

Ликуването в германския лагер през двата дни на състезанието на кадетите беше огромно, като Емели Хаасе също присъди два бронзови медала за ДРБ през първия ден, които бяха спечелени от Janny Sommermayer (56 кг/SV Luftfahrt Berlin) и Селин Менер (40 kg/KSV Kirrlach) се бориха.
Берлинчанинът Яни Сомермайер, който тренира като Серена Бьолке и Лиза Ерсел в Центъра за изпълнение на Франкфурт (О.), победи Елин Уеман (SWE), Даря Синкавец (BLR) и Халиме Киликарслан (TUR) по пътя към полуфиналите, но тя беше на полуфиналите Триумфалният марш на Анна Шел (HUN) спря. В малкия финал за бронз, Janny Sommermayer се наложи над Sezen Belberova (BUL) със 7: 4 точки.

Най-трудното ограничение беше взето от ракетата Sakia, която премина от KSV Witten в AC Ückerath този сезон. Германският борец победи Катерина Путий (UKR) с победа с рамо и също принуди Ангелики Алекаки (GRE) в осминафиналите с техническо превъзходство. На четвъртфиналите обаче краят дойде след поражението им с 4: 1 срещу третия по-късно Евгения Захарченко (RUS).

Селин Менер (40 кг/KSV Кирлах), която спечели началния си мач с 5: 0 над Надежда Киргизова (RUS), също беше на път за медал. На четвъртфиналите състезателят по борба от Северен Баден нямаше шанс срещу Мария Чиоклея (ROU), но се върна обратно към медала в кръга на надеждата, побеждавайки Едита Чемердовска (UKR). Но битката за бронз също беше загубена, Селин Менер беше плечена от Jekaterina Jermanoloka (LAT) в малкия финал и не можа да повтори успеха си от предходната година.