Изненада в Париж: Борецът Паскал Айзеле взе бронз на Световната купа

Изненадващо спечели бронз на световното първенство по борба в Париж: Паскал Айзеле. Снимка: Валда Калнина

изненада

Паскал Айзеле продължи партито на Световната купа за германски борци в Париж. 24-годишният мъж от SV Fahrenbach изненадващо спечели бронз през втория състезателен ден от световното първенство по борба.

В малкия финал той победи европейския шампион Зураби Датунашвили от Грузия с победа през рамо с лимит до 80 кг. "Все още не мога да повярвам, в крайна сметка сложих всичко на една карта и спечелих", каза Айзеле.

В началото Франк Щдблер беше първият германски борец, спечелил злато от Световната купа във втора тежест. Световният шампион за 2015 г. в категория до 66 килограма спечели титлата в гръцко-римски стил в категория до 71 килограма. Със сребро Денис Кудла спечели първата си значка от Световната купа сред възрастните. „Всичко е лудост, три медала, никога, никога не бихте могли да разчитате на това, но момчетата просто се бориха чудесно“, каза националният треньор Майкъл Карл. За последно през 1994 г. имаше два златни и един бронзов в гръко-римски стил.

Айзеле изнесе огромен турнир. В първия си двубой той принуди на двете рамена турчина Аслан Атем, който стана вицесветовен шампион в Будапеща миналата година. На четвъртфиналите германският европейски шампион от 2016 г. загуби с 3: 0 от триумфиращия арменец Максим Манукян, но след като стигна до финала, се катапултира в малкия финал с кръг надежда за успех срещу шведа Алекс Бюрберг Кесидис с 6-1 точки. В битката за бронз Датунашвили изглеждаше по-силният борец за дълго време, преди Айзеле да се върне обратно в този турнир.

Едуард Поп (130 кг/VfK Neckargartach) също стартира Световната купа с победи, олимпийският пети от Рио победи индиеца Навин Навин с 2: 1 точки и също победи Алин Алексук-Чиурариу от Румъния в осминафиналите с 3: 1 точки. На четвъртфиналите обаче DRB в тежка категория беше елиминиран от кубинския Оскар Пино Хиндс с 1: 3 точки.

По-късно Оскар Пино Хидс загуби полуфиналите си срещу фаворита на Турция Риза Каяалп. С това Поп вече не можеше да се намесва в битката чрез кръга на надеждата.

Етиен Кинзингер (59 кг/КСВ Келлербах) трябваше да приеме тясно поражение срещу руснака Степан Марянян и Матиас Мааш (66 кг/СВ Вакер Бургасхаузен) също нямаше късмет в своето тясно поражение с 1: 2 точки срещу узбека Елмурад Тасмурадов. Тъй като Тасмурадов беше победен от руснака Артем Сурков един кръг по-късно и Марянян също бе победен на четвъртфиналите от Кеничиро Фумита от Япония, и двамата борци от ДРБ бяха елиминирани.