Германия губи последния си световен шампион по бокс

Tyron Zeuge е нокаутиран срещу англичанина Rocky Fielding в пети кръг. Имаше значителни кавги в навечерието на битката за Световната купа.

световен

Тогава той би могъл: Тайрън Зуге ​​(вляво) губи световната си титла и колана на WBA от Роки Филдинг

Снимка: Кристиан Каспар-Бартке/Бонгартс/Гети Имиджис

Офенбург. Дните на Хенри Маске, Грациано Рокиджиани, Свен Отке, Маркус Бейер, Юрген Брахмер и други най-накрая свършиха: Германия не е имала световен шампион в професионалния бокс за първи път от 14 години. Единственият останал шампион, Тайрън Зиге, загуби титлата си в супер средна категория от англичанина Роки Филдинг в Офенбург. 30-годишният британски шампион спечели битката за Световното първенство на Световната федерация на WBA с нокаут в петия рунд. За 26-годишния свидетел в Берлин това беше първо поражение в 24-ата битка.

Свидетелят спечели пояса на световното първенство през ноември 2016 г. в битка срещу италианеца Джовани Де Каролис. Той излезе на ринга като шампион за четвърти път. Преди битката срещу Филдинг, Свидетелят бе защитил титлата срещу англичанина Пол Смит и два пъти срещу нигериеца Исак Екпо.