ФК Барселона печели с 4: 0 в нов старт на лигата на Майорка

Актуализирано: 14.06.20 - 7:05 ч

печели

Играчите на ФК Барселона празнуват целта да изравнят с 2: 0. Снимка: Франсиско Убила/AP/dpa

Мадрид (dpa) - След повече от три месеца принудително прекъсване на Корона, ФК Барселона се отчете с подобаваща победа в Примера дивизия.

Екипът на суперзвездата Лионел Меси и националният вратар Марк-Андре тер Стеген убеди с 4: 0 (2: 0) на безнадеждно повишения RCD Майорка. Бившият професионалист на Байерн Артуро Видал изведе гостите в преднина само след 65 секунди. Мартин Брайтвайт оглави 2-0 (37-та минута) след подаването на Меси, Жорди Алба увеличи (79-та), а изключителният Меси определи крайната точка в спирането (90-та + 3).

Лидерът Барселона има 61 точки след 28 мачови дни. С победа срещу SD Eibar, преследвачите Реал Мадрид (56) могат да стигнат до две точки на каталунците в неделя.

Възобновяването на играта в първа дивизия, която се проведе в четвъртък с андалузкото дерби ФК Севиля срещу Бетис (2: 0), се провежда при строги правила. Условията и изискванията за сигурност са много сходни с тези на Бундеслигата. И в Испания зрителите трябва да останат вкъщи до допълнително известие, въпреки протестите на някои шефове на клубовете.