Фехтовка със сабя: немските мъже защитават добра изходна позиция за олимпийските игри

Германските майстори на сабя се класираха на пето място в отборното състезание на Световната купа в Кайро (Снимка: Augusto Bizzi).

фехтовка

Германските майстори на сабя се класираха на пето място в отборното състезание на Световната купа в Кайро и по този начин запазиха добрата си изходна позиция за олимпийската квалификация. В момента феновете на Dormagen са на четвърто място в олимпийската класация, следвана от Иран, Русия и Франция. Най-добрите четири отбора се класират автоматично за Токио 2020, както и следните най-добри европейски отбори.

„Пето място е добро. Нищо не се е променило за олимпийската квалификация ”, каза националният треньор Вилмос Сабо, обобщавайки отборното състезание. След победата срещу Украйна (45:31) имаше двубой срещу Русия на четвъртфиналите. След шест удара преднина, това беше намалено до две попадения. Руският фехтовач Даниленко постави Макс Хартунг под натиск и успя да спечели битката със 7-1 и да поведе от германския отбор. Бенедикт Вагнер се бори наравно (5: 5) и не можа да отнеме победата на руския си съперник (41:45). В битките за поставяне отборът на Германия първо спечели срещу Китай (45:30), а след това срещу Иран (45:38).

Ричи Хюберс потвърждава добра форма в индивидуалността след дълга почивка с контузия

При отделните личности Рихард Хюберс беше най-добрият немски участник с 14-то място. "След страхотните си резултати в Ухан и тук, Ричи се завърна от почивката си за контузия," каза Сабо. Той победи Хартунг в кръга на най-добрите 32 (15:12) в дуела между Германия и Германия. „Подобни срещи в ранните етапи на турнира, разбира се, са срам“, каза Сабо. Matyas Szabo, който загуби от френския Apithy (9:15), също беше елиминиран в 32-ра. Вагнер и Раул Бона бяха елиминирани в 64 директна елиминация.

Източник: Германска федерация по фехтовка, Снимка: Augusto Bizzi